Меню

Документи

Звіт про проведення відкритого заходу
до Міжнародної ночі кажанів


29 вересня 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан) відбувся захід, присвячений Міжнародній ночі кажанів.

 


У заході приймали участь вихованці гуртка “Любителі декоративних і свійських тварин” “Обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді”, учні комунальньного закладу освіти “СЗШ № 76” (директор Сазанська Г.О.).


Захід проводився з метою привернення уваги юннатів до проблеми збереження рукокрилих, розвінчання міфів навколо цих тварин щодо їх кровожерливості, перед якими багато людей відчувають забобонний страх.

 


Діти дізналися, що до Червоної книги України внесено 26 видів кажанів, вони охороняються відповідними міжнародними договорами.

 

 

Юннати були здивовані, дізнавшись про те, що багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Причиною тому є низька чисельність одних видів, та висока вразливість – інших. Кажани зникають внаслідок руйнування  їх природних і міських сховищ, потрапляння у антропогенні пастки – відкриті вікна чи системи вентиляції, та внаслідок прямого знищення людьми, які їх знаходять.


У рамках заходу гуртківці ознайомились з різними видами кажанів, дізнались багато цікавого про спосіб життя, особливості життєдіяльності, значення рукокрилих у природі.


Діти зрозуміли усю складність життя рукокрилих та їх існування на межі вимирання і те, що ми, люди, маємо допомогти цим маленьким створінням.

 


Наприкінці заходу вихованці гуртка власноруч створили кажана з паперу. Кожен зрозумів, яка важлива роль людини у збереженні рукокрилих та ареалів їх існування.


Підготувала керівник гуртка Стасенко Анастасія