Меню

Документи

Самоїдський собака

 


Самоїдський собака (інші назви - самоїдська лайка, арктичний шпіц, самоїд) - одна з 14 найбільш древніх порід собак. Природа створила самоїдів неймовірно гарними та енергійними тваринами, що робить їх ідеальними друзями практично для будь-якої родини.

 


Древні самоїдські собаки протягом трьох тисяч років кочували разом з північними племенами, що належали до народностей самодійської групи (самоїдів), які населяли Сибір. Найбільший самодійський народ - ненци. Добірність, елегантність, шарм, пухнате хутряне вбрання й фірмова самоїдська посмішка (підняті куточки чорних губ) - основні якості сучасних самоїдів.

 


Висота самців у холці становить 54-60 см, самок - 50-56 см. Вага коливається від 17 до 30 кг залежно від статі тварини. Тривалість життя самоїдських собак - 12-15 років. Самоїдів можна описати як неймовірно привабливих, доброзичливих, товариських, активних, веселих, що обожнюють всіх своїх домочадців тварин.

 


Самітність переносять погано, їх завжди тягне до спілкування з людьми. Голос самоїдські собаки подають дуже часто й можуть стати прекрасними сторожами будинку. Не можна не відзначити любов самоїдів до снігу і їзди в запряжках, сьогодні вони нарівні з іншими породами їздових собак беруть участь у перегонах. Вартість щенят породи самоїдська собака залежно від іменитості їхніх предків коливається в межах 250-1000 доларів.

 

Підготував:

Михайленко П.В.,

керівник гуртка

КЗО „ДОЕНЦДУМ”