Літня навчально-трудова практика для юннатів
на базі Дніпропетровського обласного ЕНЦДУМ


З метою формування у дітей та учнівської молоді сучасного екологічного мислення та ґрунтовних екологічних знань, набуття практичних навичок по догляду за рослинами відкритого і закритого ґрунту, за свійськими і декоративними тваринами і птахами, організації змістовного літнього відпочинку з 01 по 21 червня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф. Педан) проходила літня навчально-трудова практика, в якій брали участь 70 юннатів, учнів комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради.


Перший день практики співпав з міжнародним Днем захисту дітей. Керівники гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ” приготували для дітей цікаву програму, а саме:
- Конкурс малюнку на асфальті “Моя мрія”;
- Проведення майстер-класу по створенню композицій з природного матеріалу;
- Гра “Пізнай тварину за описом”;
- Огляд відеофільмів про життя тварин з відеотеки “Екологія ХХІ століття”.


Протягом практики вихованцям закладу була запропонована цікава змістовна програма, яка включала ігри, змагання, майстер-класи, подорожі, екскурсії, вікторини тощо.


Так, керівники гуртка ботанічного профілю підготували і провели для юннатів майстер класи “Правила догляду за рослинами теплиці”, “Квіткове диво”, ігри “На екологічній стежці”, “Мандрівка в тварину квітів”, “Ботанічне лото”, конкурс малюнка на асфальті “Моя улюблена квітка”, ботанічну естафету, годину спілкування “Лікарські рослини – друзі чи вороги?”, квести “Мандрівка з культурними рослинами”, “Дендрологічні цікавинки” та заняття-гру “Чарівні супутники наші”.


Керівники гуртка зоологічного профілю порадували дітей майстер класом “Спілкуємося з тваринами зоокуточку”, іграми “Дивовижні тварини”, “Книга рекордів природи”, “Зоологічне лото”, годиною спілкування “Зоологічні посиденьки”.


В кабінети комп’ютерної грамотності всі зацікавлені взяли участь у майстер-класі “Створення відеофільмів та презентацій про природу”.


Також цікаво пройшли під час практики: конкурс оповідань “Мій домашній улюбленець”, майстер-клас “Чарівний світ орігамі”, гра “Біологічна карусель”, вікторина на тему здорового способу життя “Кошик грецьких горіхів”, гра-мандрівка “Загадковий світ природи рідного краю”.


Упродовж всього періоду літньої навчально-трудової практики для дітей працював відеолекторій “Екологія ХХІ століття”, в відеотеці якого представлені понад 200 фільмів екологічної, валеологічної, правової тематики.


Юннати мали змогу подивитися фільми про природу, про життя тварин, цікаві екологічні мультфільми.


Під час літньої практики на базі КЗО “ОЕНЦДУМ” було проведено багато навчальних екскурсій з учнями міста Дніпро, в яких взяли участь майже 350 дітей.