Меню

Документи

Дніпропетровщина пам’ятає трагедію Бабиного Яру


27 вересня 2019 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) проведено виховний захід, присвячений трагедії  Бабиного Яру. У заході брали участь учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Г.О.Сазанська).


Метою заходу було розкрити суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, формувати історичну пам’ять, викрити людиноненависницьку політику нацизму, формувати в учнів усвідомлення того, що свобода, гідність, мир, життя і злагода між людьми – найвищі на землі цінності.


Учні здійснили короткий екскурс у роки Другої Світової війни, яка обернулася для Києва низкою жахливих подій, незліченними людськими втратами. Адже Бабин Яр став місцем масових страт та поховань, величезною братською могилою. 29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, – ще близько 17 тисяч осіб. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали “зайвими”. Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.


У ході виховного заходу діти переглянули презентацію, яка відображає трагічні події тих років. Вихованці провели історичні паралелі і зрозуміли, що без боротьби неможливо відстояти свободу та незалежність України.

 

   


Нажаль українці в запеклій боротьбі і зараз вимушені відстоювати своє право на вільний розвиток та незалежність, ведучи боротьбу з рашистськими окупантами на сході України.

 

   


Наприкінці заходу діти виготовили голубів, як символ миру, миру після Перемоги України над підступним кремлівським ворогом.


Керівник гуртка Радзіковська Л.О.