Меню

Документи

В обласному еколого-натуралістичному центрі

Дніпропетровської обласної ради відбувся захід, присвячений
“Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років”


28 листопада 2019 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді“ Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО“ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) було проведено виховний захід, присвячений пам’яті жертв Голодомору. В заході брали участь 25 юннатів гуртків “Флористика” та “Юні аматори зеленої архітектури” КЗО“ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №76 ”Дніпровської міської ради (директор Г.О.Сазанська).


Метою заходу було розкрити причини та наслідки трагедії Голодомору 1932-1933 років, вшанувати пам’ять його жертв, формувати святе відношення до хліба, як результату важкої людської праці.


Юннати прослухали інформацію про події 1932-1933 років. Безжалісний каток Голодомору, штучно створений тодішньої владою Радянського Союзу мав за мету знищити дух волі та свободолюбства у селян, підкорити та знищити будь які паростки спротиву серед українців.  Винищувались цілі села, від голоду помирали і старі, і молоді. Найстрашніше – помирали діти. У вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько 2/3 учнів. Вони не дожили до свого першого дзвоника. Саме так влада поступила з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття. Людей свідомо морили голодом. Насильно забирали всі продовольчі припаси. Засуджували навіть дітей, які підбирали колоски пшениці на вже зібраних полях, штрафували. Якщо селянин чи колгоспник не виконав план здачі зерна, у нього забирали усе: картоплю, зерно, корову, хату. Люди розуміли, навіть тим, хто переживе голодну зиму, сіяти навесні не буде чим. Це був геноцид, спрямований на знищення народу України.


Історія вчить думати, аналізувати, робити висновки, проводити паралелі між історичними подіями минулого і сучасністю для того, щоб трагедії не повторювались.


Хвилиною мовчання юннати вшанували пам’ять жертв Голодомору.


Значна увага була приділена значенню хліба, особливому відношенню до нього українців, усвідомленню важливості бережливого ставлення до хліба та шанування праці хліборобів.


У мультимедійному супроводі було продемонстровано презентацію з унікальними світлинами неосяжних просторів українського степу, рідної Дніпропетровщини, юннати читали вірші про Батьківщину, усвідомлюючи якою високою ціною оплачено свободу та незалежність нашої держави.


Наприкінці заходу юннати виготовили з паперу свічки пам’яті жертв Голодомору та прикріпили їх на карту України.


Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                         Положій Л.В.

 


Оформлення виставки

 


Відкриття заходу пам’яті жертв голодомору

 


Розповідь дітей про події часів голодомору

 


Хвилина мовчання

 


Хвилина мовчання діти

 


Перегляд презентації “Ми – Українці”

 


Виготовлення свічок пам’яті

 


Віртуальні свічки пам’яті на карті України