Меню

Документи

“День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції”
проведено для юннатів комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради


Страшну техногенну катастрофу, аварію на Чорнобильській атомній електростанції, знає і пам’ятає весь світ. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.


17 грудня 2019 року проведено захід до Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, в якому брали участь вихованці гуртка “Юні охоронці природи” комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан), учні 5 класу комунального закладу освіти “Дніпропетровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 5 І-ІІІ ступенів “Дніпропетровської обласної ради” (директор Н.А.Бергеман).


Метою заходу було розширення знань юннатів про трагедію на Чорнобильській атомній електростанції, ознайомлення з екологічними, соціальними наслідками аварії на ЧАЕС для України і світу, вшанування подвигу ліквідаторів наслідків вибуху реактора четвертого енергоблоку, людей, які врятували Україну та світ від ядерної катастрофи.


Діти переглянули презентацію, з якої дізнались про рослину, полин звичайний, яку ще називають “чорнобильник”. Вдумались у значення назви міста “Чорна” “биль”. Чи то випадковість, що трагедія подібного масштабу сталась у місті з подібною назвою? Юннати задумались про велике значення слова…


На слайдах діти побачили фото міста Прип’ять, з величезними 16-ти поверховими будинками, парком розваг, площами та деревами. Місто-привид, доля якого змінилась за один день. Побачили і місто Чорнобиль, і величезну будівлю самої атомної станції. Діти дуже жваво обговорювали причини і наслідки трагедії, але все ж таки найголовнішу роль у квітні 1986 року зіграли люди. Пожежники, які першими з’явились на місці аварії, і не шкодуючи себе, гасили пожежу, водолази, яки ціною власного життя врятували планету від забруднення ґрунтових вод… Люди різного віку, статі, національності, професії, які мали сім’ї, не роздумуючи жертвували собою, рятуючи весь світ.


При перегляді інтерв’ю з ліквідатором із Запоріжжя, діти притихли. Слухали уважно, адже почути правду з перших вуст завжди важливо. Виявилось, що незважаючи на юний вік, дехто бачив сучасний фільм “Чорнобиль”, а порівняти фільм зі словами справжнього учасника подій було цікаво. Одразу ж виявили певні неточності, допущені у фільмі.


Відео з фотографіями загинувших ліквідаторів дуже вразило аудиторію, молоді, мужні, красиві обличчя героїв-ліквідаторів, вони вічно залишаться в нашій пам’яті на вахті миру, заради життя людей.


Наостанок, обговорили створення і встановлення сучасного саркофагу, екскурсійні тури до місця трагедії, згадали де в м. Дніпро встановлено меморіал на згадку про трагедію.


Кожен з учасників задумався про подвиг, подумки перенісся до місця подій, збагнув велич кожної людини, яка віддала своє життя, аби врятувати світ…


Підготувала:
керівник гуртка комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний центр

дітей та учнівської молоді”
Крикун Г.В.

 


Вступна бесіда про причини та наслідки аварії на ЧАЕС

 


Перегляд інтерв’ю з ліквідатором аварії на ЧАЄС

 


Обговорення причин аварії