Інформація
про проведення відкритого заходу,
присвяченого Міжнародному дню рідної мови


21 лютого 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф. Педан) було проведено відкритий захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови.


В заході взяли участь юннати гуртка “Валеологія”, учні 3 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор М.В.Войтенко).


В наш час на планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення.


У 1999-му році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.


Мова – це інструмент розуму, за допомогою якої ми висловлюємо наші думки. Єдина істота на планеті, яка може висловлювати думки за допомогою мови – це людина.


Під час заходу діти декламували вірші відомих українських поетів: Лесі Українки, Павла Тичини, Максима Рильського, Петра Гулака-Артемовського, слухали, як звучить привітання різними мовами світу: англійською, зулу, іспанською, китайською, люксембургською, італьянською, гуджараті, панджабі.


Вихованці гуртка подивилися фільм “Леся Українка”, створений в обласному екологічному центрі.


Юннати зрозуміли, що кроки по збереженню і поширенню рідних мов важливі для взаєморозуміння і діалогу між людьми різних національностей.


Керівник гуртка Михайленко П.В.