ОБЛАСНА ПРИРОДНИЧА ШКОЛА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

З 2012 року на базі комунального закладу освіти „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” працює обласна Природнича школа учнівської молоді для учнів 9-11 класів, які мають бажання удосконалити, поглибити, систематизувати свої знання з природничих наук.

Мета діяльності школи:
  надати учнівській молоді додаткову освіту в галузі природничих наук;
  створити умови для всебічного інтелектуального і духовного розвитку учнів;
  залучити їх до науково-дослідницької діяльності;
  організувати оздоровлення та дозвілля учнів;
  сприяти усвідомленому вибору майбутньої професії.

Школа працює за секціями:
  біології;
  екології;
  агрономії;
  ветеринарії та зоотехнії;
  хімії;
  психології, соціології;
  сучасних біотехнологій;
  флористики та зеленої архітектури.

 

Педагоги Центру та вчені провідних вузів міста (Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпропетровського державного аграрного університету) будуть надавати додаткову освіту, яка сприятиме якісній підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до вищих навчальних закладів.

Форма навчання – очно-заочна:
Хіміко-біологічна заочна школа працює за 2-х річною формою навчання. Навчання проводиться в аудиторіях і лабораторіях:
  Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара (факультети: біології, екології та медицини; хімічний; психології, соціології);
 Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (факультети: агрономічний, зооінженерний, ветеринарної медицини, механізації сільського господарства);
 Українського державного хіміко-технологічного університету (факультети: технології неорганічних речовин, технології високомолекулярних сполук, сучасних біотехнологій).


Учні, які навчаються в Школі, набувають навичок лабораторних досліджень, навчаються методів оцінки, аналізу й обробки інформації; отримують поглиблені знання з предмета, що їх цікавить.


Висвітлення результатів дослідницьких робіт проходить на конференціях, семінарах, на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт хіміко-біологічної заочної школи та Дніпропетровського відділення Малої академії наук України. Під час канікул молодь бере участь у комплексних еколого-біологічних експедиціях, науково-просвітницьких польових практиках відповідно до програми „Вивчаємо заповідні території України”, які проводяться на базі біосферного заповідника „Асканія-Нова”, Канівського природного заповідника, Карпатського біосферного заповідника і Дніпровсько-Орільського природного заповідника.

Під час навчання учні беруть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково-освітніх програмах і проектах Україна-Європа-Світ. Серед них:
  Всеукраїнський конкурс Intel-Eko-Україна;
 Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Scisence and Engineering Fair);
  Балтійський науково-інженерний конкурс;
 Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників „Природа–людина-виробництво екологія”;
  Всеукраїнський конкурс досягнень юних зоологів-тваринників;
  Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій „Екософт”;
  Міжнародний конкурс молодіжних проектів з енергоефективності „Енергія і середовище”;
  Обласна комплексна програма „Обдаровані діти – надія України”.

Перспективи подальшого навчання:
 учні 9-10-х класів, які на відмінно закінчили І курс навчання та показали високий рівень знань, направляються для навчання до Всеукраїнської природничої школи учнівської молоді при Національному еколого-натуралістичному центрі (м. Київ) за рахунок бюджетних коштів Центру;
 проведення довузівської підготовки учнів 11 класів набазі Регіонального центру моніторингу освіти довузівської підготовки Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету відповідно до вибраного факультету за фахом навчанняі;

 

 за результатами навчання учням видається свідоцтво про позашкільну освіту відповідно до зразка МОН з рекомендаціями до вступу до вищого навчального закладу по профілю.
До навчання в Школі
Приймаються учні 9-10-х класів загальноосвітніх закладів, професійно-технічних навчальних закладів, технікумів, коледжів з міст та районів Дніпропетровської області на основі конкурсного відбору, а також характеристики-рекомендації навчального закладу і особистої заяви учня.

Для участі в конкурсному відборі необхідно до 20 жовтня надіслати:
заявку на ім’я директора КЗО „ЕНЦДУМ” (Ю.Ф.Педан);
характеристику-рекомендацію від навчального закладу за підписом директора.