ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ

Розуміння взаємозалежності людства і природи стало невід’ємною частиною світогляду гармонійної людини. Особливо це стосується людини молодої, яка тільки формує свою особистість, перебуває в стані розбудови своєї душі, думок та принципів. Тому науці про взаємовідносини живих організмів, середовища та людини – екології – зараз приділяється стільки уваги в усіх ланках освіти, в тому числі й в позашкільній.

 

Саме тому на базі обласного еколого-натуралістичного центру працює відділ екології та природоохоронної роботи.

 

 

Відділом проводяться масові екологічні та природоохоронні заходи Міжнародного, Всеукраїнського та обласного рівня:

 

Обласного рівня:
 „Первоцвіти Дніпропетровщини”;
 „Дерево життя”;
 „Балки Придніпров’я очима дітей”;
 „Дивовижний світ природи”.

Всеукраїнського рівня:
 „Птах року”;
 Еколого-натуралістичний похід „Біощит”;
 „Вчимося заповідувати”;
 „До чистих джерел”;
 „Мій рідний край – моя земля”;
 „Парки – легені міст і сіл”;
 „В об’єктиві натураліста”;
 „Енергія і середовище”.

Міжнародного рівня:
 „GLOBE”;
 „Юнацький водний приз”.

 

Цікавим напрямком діяльності відділу екології є екскурсійно-експедиційний напрямок в рамках програми „Вивчаємо заповідні території України” - освітньо-виховної програми з організації літніх наукових практик та комплексних екологічних експедицій на базі заповідних територій України для талановитої молоді, що виявляє поглиблений інтерес до екології та біології.

 

Напрями роботи екологічного відділу

 

 

Робота творчих учнівських об’єднань екологічного профілю спрямована  на надання дітям та молоді додаткових знань з біології та екології, сприяють формуванню в них почуття прекрасного, бажання та внутрішню духовну  потребу жити в гармонії з природою.

 

 

Екскурсійно-експедиційна діяльність як своєрідне «вікно в природу» розкриває перед юними дослідниками Дніпропетровщини таємниці рослинного і тваринного світу, дозволяє побачити прекрасне в кожному прояві і русі життя, відчути свою особисту причетність до необхідності збереження і відновлення Природи, вічної колиски людства.

 

 

Еколого-просвітницька і видавнича діяльність проводиться з метою впровадження в навчально-виховний процес закладів освіти нових педагогічних технологій, інноваційних методик екологічної освіти і виховання, поширення в навчальних закладах  передового педагогічного досвіду.

Проведення екологічних свят, марафонів, фестивалів, науково-практичних та прес-конференцій, круглих столів та інших різноманітних заходів сприяють формуванню у дітей та молоді активної життєвої позиції, розвитку творчих здібностей і талантів.