ВІДДІЛ КВІТНИКАРСТВА

Райським куточком називають обласний екологічний центр всі, хто вперше потрапляє сюди. Від ранньої весни до глибокої осені різнобарвні квіти прикрашають територію центру. Їх красу підсилюють деревні та чагарникові вічнозелені та листяні рослини, а також малі архітектурні форми.

 

  
Майже кожна рослина подвір’я облЕНЦ має свою історію, більшість оспівана в легендах, як наприклад конвалія травнева, півонія тонколиста, адоніс весняний, тюльпан гібридний, первоцвіт весняний. Навчаючись у гуртках діти поринають у цей дивовижний світ квітів.

Квітучою оазою екологічного центру є оранжерейний комплекс, який чарує відвідувачів у будь-яку пору року. Тут зростають понад 200 видів нижчих та вищих рослин, які представляють всі континенти нашої планети.

Найбільш цікавими представниками серед оранжерейних рослин є монстера приваблива, яка щорічно дає чудові їстівні плоди; лавр благородний, що має цікаву історію – лаврові вінки вручали переможцям давньоримських олімпіад, та фікус каучуковмісний, з соку якого виготовляли найперші гумові гральні м’ячі, калоші та гумки для стирання олівців.

Дивовижну атмосферу створюють рослини тетрастігми Вуаньє, переплетіння віт якої створюють загадкову арку бажань біля самого входу в теплицю. В оранжереї юні квітникарі проводять дослідницьку роботу, набувають практичних навичок по догляду за рослинами різних кліматичних зон, дізнаються про особливості вегетативного та генеративного розмноження трав’яних, деревних та чагарникових видів. Діти з цікавістю проводять фенологічні спостереження за квітковими рослинами відкритого та закритого ґрунту.
 
 
Відділ квітникарства є одним з найбільших відділів еколого-натуралістичного центру.

У відділі працюють наступні гуртки:

 Квітникарства;
 Фітодизайну;
 Юних любителів зеленої архітектури.

Щорічно гуртківці беруть участь у Всеукраїнських та обласних акціях та конкурсах, таких як „Парад квітів біля школи”, „Галерея кімнатних рослин”, „Первоцвіти Дніпропетровщини”, змаганнях юних квітникарів.