ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ВІДДІЛ

Дендрарій Дніпропетровського екоцентру має довгу історію. Колекція дерев і кущів збиралась продовж всього існування закладу.

Рослинною емблемою екоцентру є бузина чорна – це найстаріший чагарник, який шляхом топіарної стрижки, перетворений в маленьке дерево. Його вік приблизно 80 років.
 
В парку, який є творчою лабораторією для юних дендрологів, росте понад 90 видів декоративних деревних і чагарникових рослин: тис ягідний, гінкго дволопатеве, кіпарісовік та багато інших рослин, які походять з усіх куточків планети.
 
 
Дерева і кущі екоцентру насаджувались за принципом екзотичності, привабливості, зовнішньої краси.

Створюючи дендропарк колектив екоцентру ставив за мету наблизити страни та континенти до рідної оселі. Про такий підхід створення парків дуже влучно висловився відомий французький поет Жак Деліль у поемі „Сади”:
 
Тут рослини, зібрані з усіх кінців світу
З гірський вершин і берегів морів,
З Заходу і Сходу...
Вони люблять наше небо і щасливу чужину.
 
 
Взимку голонасінні рослини - туї, ялівці, ялини, піхта приваблюють зір юннатів.

Навесні розкриває свої обійми різнобарвність покритонасінних деревних рослин: гортензії волотистої, форзиції середньої, спіреї Ван-Путта, хеномеліса японського.

Влітку зелене шатро клену гостролистного, липи серцелистної, горіха грецького, калини звичайної, черемухи звичайної захищає від пекучого степового сонця юннатів та гостей центру.
 
Осінь найкрасивіша пора року екоцентру – червоний колір винограду п’ятилопатевого, яскраві фарби хризантем, дерев та кустарників  надовго залишаються в серці відвідувачів центру.
 
 
У теплицях центру зібрана колекція тропічних деревних порід: фікус каучуконосний, фіник канарський, бемерія, олеандр, маслина звичайна, кавове дерево аравійське, аукуба, хамедорея.

Юннати проводять досліди з укорінення деревних порід: бирючини, кипарисовика, туєвика, ялівців, тису, туї різних видів.

В центральній частині території обласного ЕНЦ розташований рокарій, на якому вирощуються трав’яні, хвойні та вічнозелені листяні види. Рокарій переносить дітей до альпійських гір, де їх зустрічають рослини яскравих альпійських лугів: флокс шиловидний, примули, крокуси, тюльпани.

В затишному куточку рокарія притаїлись рослини з лісових галявин: адоніс, піон, анемона, конвалія, купина лісова, яглиця, очиток.