ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАССОВИЙ ВІДДІЛ

 

Відділ організаційно - масової роботи Дніпропетровського  обласного еколого – натуралістичного центру дітей та учнівської молоді здійснює організацію та координацію масової роботи еколого-натуралістичного спрямування в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міського та районного рівня, апробує, поширює та впроваджує перспективний теоретичний і практичний досвід роботи навчальних закладів області та інших регіонів України в галузі екологічної освіти і виховання, проводить різноманітні методичні заходи (конференції, круглі столи, засідання, семінари тощо),сприяє вихованню та розвитку духовних потреб у вихованців, поліпшенню організації навчально-виховного процесу облЕНЦ та наданню методичної та практичної допомоги щодо розвитку позакласної та позашкільної екоосвіти загальноосвітнім та позашкільним навчальним закладам міського та районного рівня.

 

 

У  масових заходах, що проводяться обласним еколого – натуралістичним центром дітей та учнівської молоді, беруть участь юннати з усіх міст та районів області.

Відділом підводяться підсумки обласних та всеукраїнських конкурсів та акцій:  „Дивовижний світ природи”, „В об'єктиві натураліста”, „Природна мозаїка народних ремесел”, „Фестиваль дитячої екологічної творчості”, „Новорічний подарунок”, виставки творчих робіт юннатів, творчі звіти юннатів  та інші заходи.

В масових заходах, що проводяться обласним ЕНЦ, щорічно беруть участь більше чотирьох тисяч дітей.

 

Складовою частиною організаційно – масового відділу є відеолекторій „Екологія ХХІ століття”, створений за сприяння програми Європейського союзу  TACIS, в якому  налічується  понад ста  відеофільмів екологічного напрямку. Його метою є формування  нового екологічного мислення у дітей, яке б дозволило їм будувати гармонійні взаємовідносини з навколишнім середовищем.
 
Основний зміст роботи відеолекторію є:

 використання  якісно нових форм екологічної  пропаганди;
 впровадження  нових методик екологічної освіти і виховання;
 надання додаткової освіти з екології та інших природничих дисциплін;
 патріотичне виховання дітей.
 
 

Організаційно – масовим відділом проводяться екскурсії  по обласному еколого – натуралістичному центру для учнів шкіл міста та області.

Під час екскурсій діти знайомляться з історією створення обласного ЕНЦ, відвідують теплицю, де зібрані тропічні та  субтропічні рослини, милуються клумбами, рокарієм, галявинами вічнозелених рослин, знайомляться з мешканцями зоотваринницького комплексу.