Навіщо тваринам хвости?

 


Лише уявіть, скільки на світі звірів і в кожного з них особливий хвіст. У крота він короткий, щоб не чіплятися за коріння й камінці у вузькому підземному коридорі.

Як дельфіни спілкуються?


Дельфіни спілкуються між собою за допомогою клацання і свисту. Але про що саме вони розмовляють, лишається загадкою. Може про погоду або чи смачні анчоуси? А може, про дельфінят…

Лемур

 


Лемури (Lemuroidea) відносяться до групи мокроносих приматів.


Ця група приматів зустрічається лише на Мадагаскарі. Сьогодні близько 100 видів лемурів мешкають по всьому острову. Через вирубку лісів і полювання багато лемурів знаходяться під загрозою вимирання.

Підсніжник білосніжний


Першим зустрічає весну підсніжник звичайний. Колись цю рослину можна було зустріти майже всюди. Але з часом квіти цієї рослини почали масово зривати для продажу. Минуло не більше трьох десятиліть, і вже в тих місцях де він ріс і вкривав землю “ажурною білою скатертиною”, його вже не побачиш. Щоб зберегти цю рослину, треба заборонити зривати її. Підсніжник зустрічається в Карпатах, в Правобережному та Лівобережному лісостепу.

Броненосці

 


Броненосці, або Армаділло (що по-іспанськи означає “несучі обладунки”, “панцир”), - єдиний серед сучасних ссавців, у яких тіло покрите зверху кістковим панцирем, на якому лежать рогові пластинки. Ці пластинки утворюють головний, плечовий і тазовий щити і ряд поясів. Такі ж пластинки утворюють і броню на кінцівках і хвості. Нижня поверхня тіла, внутрішні частини лап і шкіра між кістковими пластинками покриті жорстким волоссям. Іноді волосся пронизують і рогові лусочки. Більшість броненосців, подібно їжакам, можуть при небезпеці згортатися в кулю, інші здатні вкрай швидко закопуватися, буквально на очах у переслідувача. Лапи у всіх броненосців дуже сильні, з гострими кігтями.

Подкатегории