Бонсай своїми руками


Бонсай – це маленькі штучно сформовані дерева, які ростуть в декоративних контейнерах. Висота такого дерева не перевищує одного метра. Бонсай – це особливий стиль і особливе мистецтво. Батьківщиною бонсай є Японія, де дерева в стилі бонсай ввесь рік вирощуються на відкритому повітрі. Вирощування бонсай виховують вишуканий художній смак, стимулюють людину до творчості, глибини сприйняття світу та застосування на практиці знань з ботаніки, а також дозволяє створити вражаючий інтер’єр своєї квартири чи класу. Для бонсаю підійдуть різні форми фікусів, мирт звичайний, маслина європейська, в’яз дрібнолистий, гранат, сосна, самшит, камелія, товстянка, кипарис, лох, інжир, гібіскус китайський, лантана, бирючина японська, маслина європейська, дуб кам’яний та дуб пробковий, розмарин лікарський, шефлера деревоподібна.


Найбільш пристосовуються до домашніх умов вирощування бонсай різні види фікусів, мирт звичайний та маслина європейська. Кліматичні умови субтропіків легко створити, якщо взимку приміщення підтримувати температуру 10-15 градусів тепла.


Як вибрати бонсай


В основному в магазинах рослини бонсай привезені з Китаю.


Як правило, вони висаджуються в горщики з землею, де міститься багато глини. Глиняна земля дуже ущільнюється при частому поливі і коріння може загнивати і відмирати. Після покупки землю потрібно міняти поступово. Спочатку замінити частину землі, а через декілька тижнів замінити ту, що залишилася.


Нажаль, добре і правильно сформовані бонсай коштують дорого. Чим доросліше дерево, тим виразніше проявляються особливості, характерні для даного виду і стилю, в якому формували дерево.


При визначенні віку деревця потрібно дивитися на товщину стовбура та витонченість форми. Сильний стовбур без яких-небудь слідів грубої обрізки по всій висоті від кореня до верху деревця, свідчить про те, що воно старе. А от такий же по товщині стовбур, але ще з незатягнутими слідами обрізки буде показувати, що це молоде дерево, якому декілька років. Чим краще сформована крона дерева і виразно видно стиль, тим бонсай старше.

 


Гранатове дерево вік 20років

 


Фікус Бенжаміна вік – 30 років

 


Фікус панда вік біля 3 років

 


Мирт звичайний вік біля 10 років