Цікаві кошенята

 


Кошеня, як і більшість малят ссавців, – пустун і непосидько. Тож йому вкрай необхідно з кимось бавитися. Інакше з нудьги миле звірятко може стати агресивним – почне кусати і дряпати хазяїна.


А коти розрізняють кольори?


У котів чудовий об’ємний зір, проте кольори вони ледь розрізняють. Та й навіщо це їм? Адже коти активні переважно вночі. А коли темно, байдуже до кольорів – усе навколо здається сірим. При яскравому освітленні зіниця ока кішки звужується до тонкої щілинки. А в темряві вона збільшується і стає круглою. Це допомагає кішці чудово бачити вночі.


Навіщо кошеняті вуса?


Вуса кошеняти – орган чуття. Завдяки їм пухнастик легко дізнається про все, що діється навколо, особливо в темряві. Торкнеться вусами тарілочки, і вже знає, молочко там чи м’ясо.


За допомогою вусів кошеня не лише розрізняє предмети, а й визначає їхній розмір і вагу.


Чи боляче кошенятам, коли їх піднімають за загривок?


Звісно, боляче! І дикі, і домашні кішки часто переносять малюків, але при цьому піднімають їх не за загривок, а біля шиї та лопаток. Трапляється, що навіть голівка кошеняти опиняється в матусиній пащі – так надійніше. Певна річ, кішки – дбайливі матусі, тому носять малюків обережно.


Коли пухнастик дорослішає, то важчає і процедура перенесення стає для нього неприємною. Урешті, кішка припиняє носити дитинча і просто кличе за собою.


Скільки на світі домашніх котів?


Учені підрахували, що загалом на нашій планеті живуть 400 млн домашніх котів. Якщо добре доглядати своїх улюбленців, вони тішитимуть господарів аж 20 років.


Підготувала
керівник гуртка Радзіковська Л.О.