Непальський та сріблястий фазани – жителі фазанарію екоцентру
Колекція фазанів нашого екоцентру представлена досить цікавими птахами. Зазвичай назва виду складається по забарвленню самця, бо він має більш яскравий та виражений колір. Самочка при цьому більш скромна и непомітна, адже в природі її основна функція – обороняти і маскувати гніздо.
Два види належать до спільного роду Lophura – Широкохвостих фазанів. Це сріблястий та непальський фазани. Так само, як і за кольором, різняться ці птахи за характером.
Срібляста, або білалофура – сріблястий фазан (Lophura nycthemera) доброзичливий та допитливий птах. Самці мають червону шкірясту «маску» на голові. Забарвлення - чорне – в нижній частині тулуба, та біле з чорними плямами зверху. Самки мають коричневе пір'я та червону смужку шкіри навколо очей. Сім'я сріблястих фазанів зазвичай складається з одного самця та двох самиць. Хоча в літературі зустрічаються дані, що сріблясті фазани погано приручаються та бувають агресивними, фазани нашого зоокомплексу відрізняються особливою доброзичливістю. При годуванні найбільшу перевагу передають зеленим та соковитим кормам, а уже потім зерновим.
Чорна лофура – непальський фазан (Lophura leucomelanos) досить агресивний та активний птах. Оскільки агресивна поведінка є характерною рисою виду, то таких птахів не рекомендують утримувати в спільних вольєрах з іншими фазами. Непальські фазани моногамні і їх сім'я зазвичай складається з одного самця та самки.Забарвлення самця – чорне, з зеленим відливом, а самки оливково-коричневе. Птахи мають червоне шкіряне кільце навколо очей. Так як і сріблясті фазани досить прості в утриманні, переважно зерноїдні. Будуть раді зеленим кормам. Агресивна поведінка посилюється в період токування.
Фазани – досить цікаві об'єкти для спостережень.
Підготувала керівник гуртка
«Любителі декоративних і свійських тварин
Раковець О.С.