Друге життя для новорічної ялинки


З ціллю виховання бережливого ставлення до природи в гуртку „Юні друзі природи” проведено захід „Дай друге життя новорічній ялинці”.


Новорічна ялинка (жива) прикрашає наші оселі та організації 2-3 тижні. Тобто – дерево, яке росло далеко не один рік, закінчить своє життя на смітнику або у вогні. Взагалі, новорічні дерева мають збирати окремо та вивозити на спеціальні ділянки. Але можна не виносити ялинку (чи сосну) на смітник. Достатньо проявити фантазію та застосувати на практиці корисні поради.


Ялинка й надалі може прикрашати вашу оселю. Для цього слід обтрусити її від голок, обмазати клеєм стовбур та гілки, а потім рясно обмотати їх різнокольоровими вовняними нитками. Ялинку можна використати для лікувальної косметики. Наприклад, запарити хвою кропом, прокип’ятити на невеликому вогні півгодини і додати настій у ванну. Крім того, хвоя – один з найкращих екологічних наповнювачів для інтер’єрних подушок.


Також при застуді вилікує паста з ялинових голок. Для цього їх слід пропустити через м’ясорубку, додати декілька столових ложок меду, ретельно перемішати й поставити в холодильник. Компрес накладати на груди й робити інгаляції. Зі стовбура вийдуть непогані побутові прикраси. Можна напиляти кружалець, склеїти їх між собою та зробити підставку під гаряче. Гілки ялинки згодяться на присадибних ділянках. Ними можна вкривати рослини від морозів.


Таким чином, не варто поспішати та знешкоджувати деревце. Потрібно „дати шанс на друге життя”. Та не один раз подумати: чи така вже й велика необхідність зрубувати ялинку або сосну.

 

Підготував:
Усенко О.В., методист та  керівник гуртка „Юні друзі природи”

комунального закладу освіти „Магдалинівська районна

станція юних натуралістів” Магдалинівської районної ради

 

 

 

.