Еліксир життя - хризантеми

 

У глибоку давнину були знайдені перші зразки такої чудової квітки, як хризантема. Немає жодної людини на всій землі, якій би хризантема не прийшлась до душі…

 


Велика частина хризантем прийшла в квіткову культуру з Китаю. Саме там, вже в I столітті до н.е., стали розводити садові форми хризантем. Згодом хризантеми перекочували в Японію і зайняли там особливе місце – стали національним квітковим символом країни. У Японії хризантеми були на вагу золота і вважалися власністю імператора.


В Японії було вирощено величезну кількість садів з хризантемами. Секрет їх вирощування охоронявся працівниками японських імператорських садів.


Культура декоративних садових хризантем налічує більше тисячі років. В Китаї, звідки родом більша частина хризантем, садові форми почали виводити ще 551 р. до н. е. Потім хризантеми були завезені до Японії, де стали національним символом. До Європи хризантеми завезли у XVII ст.


Хризантеми мають багато символічних значень, зокрема хризантема є одним із символів Японії. Її традиційно зображають на монетах і емблемі імператора Японії, а одна з найвищих нагород країни — орден Хризантеми.

 


Свято Хризантем в Японії - це особливий ритуал: виконуючи його, потрібно милуватися кожним відтінком квітки, при цьому поринаєш у глибокі роздуми про сенс життя і пройдений шлях.

 

В Китаї дев’ятий місяць по місяцевому календарю і дев’ятий день цього місяця відзначають свято хризантем. Китайці вважають, що зірвані в цей день хризантеми мають чудодійну силу: повертають молодість і здоров’я. Із хризантеми і соснової смоли готують магічний еліксир і вживають від старіння.


Про хризантеми складали вірші, співали пісні, заради них влаштовували поетичні турніри.


Перша згадка про цілющі властивості хризантеми з’явилася у Китаї понад 3000 років тому. Саме там з давніх часів їх вживали у їжу, наділяли магічними властивостями і вважали панацеєю від усіх хвороб. Нині вчені довели, що хризантеми здатні підвищувати захисні сили організму, благотворно впливають на нервову і гормональну системи. Потужні лікувальні властивості має хризантема шовковицелистна.

 


Ось деякі рецепти використання хризантеми при лікуванні різних хвороб:


• При застуді (бронхіті) на простирадло, під верхню частину спини, покласти пелюстки хризантеми, а біля ліжка (біля голови хворого) поставити миску з теплою водою, в яку покласти декілька квіток хризантеми.

• При герпесі 1 ч. ложку подрібнених квітів хризантеми заливають 1 склянкою окропу, настоюють 40 хв. Приймають по 1/4 склянки 3-4 рази в день.

• При розладах нервової системи 1/2 склянки пелюсток хризантеми і цедру 1 лимона дрібно порізати, заварити у 0,5 л окропу, настояти і додати у теплу ванну (приймати по 10 хв. через день).
• При хворобі Паркінсона (тремтіння рук) щодня розминати в пальцях листочок рослини і глибоко вдихати його запах
• При гіпертонії пелюстки хризантеми витримують декілька днів в соняшниковій олії. Потім їх накладають на зап’ястки, обертають вощеним папером і злегка зафіксовують бинтом. А “хризантемною олією” корисно масажувати скроні при підвищенні тиску і головному болю.


Підготувала керівник гуртків
КЗО “ДОЕНЦДУМ”
Положій Л.В.