Колібрі — найменша пташка на землі

 


Хвилеподібний помах крил колібрі виконується більше 40 разів на секунду. Блискавичні рухи, здатність зависати в повітрі роблять їх схожими на бджіл. Колібрі як найменша птаха на Землі — єдина, здатна літати таким способом і харчуватися нектаром квітів. Але від своїх побратимів вона відрізняється й іншими цікавими якостями.

 


Пташки-колібрі, яких ще 300 років тому європейці вважали комахами, живуть в Америці, у тропіках, субтропіках та інших кліматичних зонах, навіть на Алясці. Найбільший вид колібрі досягає розміром 22 сантиметрів, а найменший — карликова бджілка — 6 сантиметрів від кінчика хвоста до дзьоба. Всього ж налічується 350 видів таких птахів.

Коли колібрі летить прямо, то крилами махає як звичайна птаха, але набагато швидше. Неозброєним оком їхнього руху не видно. А коли колібрі треба зависнути в повітрі, то, зупиняючись, вона витягує тіло вперед і розправляє хвостові пір'я для опору повітрю. А розгорнутися колібрі може за 18 сотих частки секунди.

 


Ця дивовижна пташка за день може облетіти до 2 тисяч квіток. У джунглях, незважаючи на перешкоди, вона переміщується зі швидкістю 100 км/год. Нектару їй потрібно від 2 до 8 разів більше ваги самої птахи для постачання енергії.


Підготувала керівник гуртка
Стасенко А.В.