Лемур

 


Лемури (Lemuroidea) відносяться до групи мокроносих приматів.


Ця група приматів зустрічається лише на Мадагаскарі. Сьогодні близько 100 видів лемурів мешкають по всьому острову. Через вирубку лісів і полювання багато лемурів знаходяться під загрозою вимирання.

 


Назва “лемури” походить з римської міфології. За повір’ями давніх римлян душі померлих, що не потрапляли у потойбічний світ, блукали по землі, втручаючись у справи живих. При цьому одні намагались допомогти людям, особливо своїм родичам, — ці добрі духи відомі як ларі. Інші ж, яких називали лемурами, навпаки, вважались злими духами. Цей образ, мабуть, спав на думку європейським натуралістам, які знайшли у нововідкритих південних землях цих дивних істот.

 


Весь зовнішній вигляд лемурів сформований життям у кронах дерев. Типова їжа лемурів – фрукти, комахи, пташині яйця, мед, м’які та солодкі частини рослин. Деякі види перейшли на чисте вегетаріанство, навчившись їсти листя і навіть кору деяких дерев. Інші, особливо дрібні, надають перевагу тваринній їжі. Але справжніх хижаків серед них немає.

 


Одні лемури є затятими відлюдниками, терплячи один одного лише в період розмноження, інші — справжні колективісти, живуть великими постійними зграями. Серед лемурів можна знайти і денні, і нічні, і сутінкові види.


Підготував:
керівник гуртка Михайленко П.В.