Підсніжник білосніжний


Першим зустрічає весну підсніжник звичайний. Колись цю рослину можна було зустріти майже всюди. Але з часом квіти цієї рослини почали масово зривати для продажу. Минуло не більше трьох десятиліть, і вже в тих місцях де він ріс і вкривав землю “ажурною білою скатертиною”, його вже не побачиш. Щоб зберегти цю рослину, треба заборонити зривати її. Підсніжник зустрічається в Карпатах, в Правобережному та Лівобережному лісостепу.


Казка про підсніжник


Коли Бог створив траву, різні дерева і квіти, то дарував їм і різноманітні кольорові відтінки. Під кінець Бог створив сніг і сказав до нього:
- А забарвлення підшукай собі сам.


І пішов сніг шукати собі колір. Приходить до трави і просить:
- Травичко зелененька, дай мені своє зелене забарвлення.
- Ні, не дам.


Пішов сніг далі шукати свого кольору. Ходив, ходив, просив усіх, але ні одна квітка не захотіла поділитися з ним своєю красою. Прийшов сніг до білого підсніжника і просить із сльозами:
- Мій білий дзвіночку! Дай мені свого забарвлення білого, бо буде мені лихо, якщо залишусь без одежі. Буде зі мною так, як з тим вітром, якого ніхто не бачить.


Змилосердився добрий підсніжник та й каже:
- Моя одежа дуже простенька, але як тобі подобається, то бери собі. Будемо разом жити й зростати.


Взяв сніг забарвлення підсніжника, став білим-білим. Але з того часу не любить він ніяких квітів, всіх морозить, лише підсніжника пестить і голубить, як рідну дитину.

 

  


Підсніжники та проліски на клумбі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради. Фенологічні спостереження проводять юннати гуртка “Юні квітникарі”.

 

Матеріал підготувала:

керівник гуртка “Юні квітникарі” Положій Л.В.