Як вирощувати харчових комах в домашніх умовах?


Всі любителі рептилій знають, що збалансоване харчування – це основа довголіття улюбленця. Тому обов’язково вводять в раціон корми тваринного походження, а саме харчових комах.


Досить популярними є так звані “борошняні черви” які насправді зовсім ніякого відношення не мають до черв’яків. Ця поживна харчова одиниця – личинкова стадія хрущака борошняного (Tenebrio molitor) - досить поширений вид жуків з родини чорнишів (Tenebrionidae). Личинки досить активні, мають світло-коричневе забарвлення, довжину тіл близько 3 см та гарний апетит.

 


Комаха вважається сільськогосподарським шкідником, адже личинки та дорослі особини можуть харчуватися борошном, крупами та іншими запасами.


Процес розведення включає також виведення імаго (дорослих жуків) та розселення їх для отримання наступних колоній.


Рекомендується використовувати великі скляні чи пластикові ящики (розмір залежить від запланованих об’ємів вирощування), з отворами в кришці для вентиляції повітря. Не бажано використовувати дерев’яні ящики, оскільки комахи можуть їх прогризти. Для заповнення ящика використовується субстрат – суміш висівок, борошна та інших зернових продуктів. Для початку розведення необхідна батьківська колонія. Кількість личинок залежить від потреб та площі для розведення і може включати в себе від 150 до 1000 особин.


Щоб досить швидко отримати результат необхідно дотримувати в ящику температуру 21-24°С. На дно ящика розміщують субстрат, товщиною 5-8 см, зверху викладають овочі або фрукти. І заселяють личинок. Личинки будуть харчуватися не лише рослинним кормом, а і поїдатимуть субстрат. Необхідно змінювати овочі, якщо вони зіпсувалися, або вкрилися пліснявою. А також прибирати з ящика мертвих жуків та личинок. Зазвичай, жуків, що з’явилися в колонії відсаджують до нового ящика, щоб там вони продовжили розмножуватися.


Така проста схема дозволить забезпечити живим кормом рептилій, або невеликих птахів та дозволить поглибити свої знання з ентомології проводячи активні спостереження.


В куточку живої природи комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради було успішно закладено дослід по вирощуванню хрущака борошняного, в результаті якого отримано 2 дорослих особини з вихідної колонії в 13 личинок.


Підготувала
керівник гуртка Раковець Ольга Сергіївна

 


 

закладання корму для личинок

 


приклад рацiону для борошняних червiв

 


саме так виглядають лялечки хрущака бороняного

 


доросла особина хрущака борошняного