Меню

Мережа

Комунальний позашкільний навчальний заклад

“Станція юних натуралістів № 2” Дніпровської міської ради
(директор Григоренко Лідія Яківна)

 

В 1969 році в Чечелінському (Красногвардійському) районі міста Дніпро було засновано районну станцію юних натуралістів на базі восьмирічної школи № 40, яка була тоді осередком природоохоронної та натуралістичної роботи в районі. Колектив закладу склався з ентузіастів, закоханих у свою справу, які активно залучали вихованців до участі у екологічній, природоохоронній та дослідницькій діяльності.


Станція юних натуралістів почала стрімко розвиватись вже з 1970 року. В той час колектив закладу налічував шість педагогів, що працювали за основним місцем роботи і в гуртках навчалось 540 юннатів.


Криза дев’яностих років дуже негативно вплинула на стан роботи станції, матеріальна база прийшла в повний занепад, а в травні 1996 року вся гурткова робота була перенесена на базу шкіл району.


Сьогодні заклад став сучасним координаційно-методичним центром з еколого-натуралістичної роботи не тільки в районі, але й у місті, базою для проведення методичних заходів районного, міського та обласного рівня.


З грудня 2003 року закладом видається художньо-натуралістичний альманах “Пролісок”, на шпальтах якого висвітлюються основні питання екологічної освіти і виховання.


Заклад тісно співпрацює з дитячою громадською організацією “ЯВІР”, спільно з якою проводяться масові природоохоронні, народознавчі, патріотичні, екологічні масові заходи.


У 2004 році на базі середньої загальноосвітньої школи № 101 м. Дніпро створено музей “Галерея кімнатних рослин”.

Еколого-натуралістичний центр “Енергія” м. Жовті Води
(директор Ходас Вікторія Олександрівна)

 

У 1997 році у м. Жовті Води був створений навчально-виховний комплекс “Дивосвіт”, на базі якого організована робота дитячого екологічного клубу “ОКО”, що охоплював учнівську молодь природоохоронною діяльністю, встановлював зв’язки з українськими та міжнародними екологічними організаціями та фондами, активно співпрацював з місцевими ЗМІ. Плідна п’ятирічна діяльність екологічного клубу “Око” переконала міську владу у необхідності створення профільного еколого-натуралістичного позашкільного закладу “Енергія”, який став наймолодшим позашкільним закладом еколого-натуралістичного профілю в Дніпропетровській області, острівцем любові до Землі, домом, у якому дітей та молодь вчать бачити красу природи, розуміти її вразливість, цінувати її багатства.


За час роботи закладу помітно зросла активність і результативність участі учнів закладів освіти міста в обласних та Всеукраїнських масових заходах, створений колектив екологічної просвіти “Енерджі”, який неодноразово був учасником і переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти “Земля – наш спільний дім”, проводиться велика робота з національно-патріотичного виховання учнівської молоді, зокрема благодійні заходи на допомогу воїнам – учасникам АТО, численні заходи серед громади міста.


В ЕНЦ “Енергія” знайде для себе захоплення будь-який школяр, тут представлений широкий вибір гуртків, а педагогами враховуються потреби вихованців і побажання їх батьків.

Комунальний позашкільний навчальний заклад

“Павлоградський районний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”

Через пошук і творчість до успіхуДиректор: Древаль Валентина Михайлівна, відмінник освіти України.

 

Формування креативної особистості в умовах роботи позашкільного закладу екологічного спрямуваня

Царичанська станція юннатів сьогодні - це:

Творчий педагогічний пошук:
 проведення районних семінарів для вчителів біології та завідуючих навчально-дослідними земельними ділянками;
 проведення районних семінарів позашкільних закладів;
 проведення обласних семінарів для директорів та керівників гуртків позашкільних закладів Дніпропетровської області;
 участь у районних методичних засіданнях позашкільних закладів;
 проведення атестації педагогічних працівників;
 опрацювання нових комплексних методик екологічної освіти;
 впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес.

Реалізація Концептуальної моделі районного освітнього округу в рамках регіональної Концепції неперервної екологічної освіти та виховання учнів у період оновлення і модернізації змісту освіти та переходу до профільного навчання

ерхньодніпровська районна станція юних натуралістів (рай СЮН) створена в листопаді 1969 року (наказ Верхньодніпровського районного відділу освіти від 10.11.1969р., № 30).

В 1993 році район перейменовано у районний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді(рай ЕНЦ), (наказ відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації від 22.03.1993р.,№29).
Першим директором,з 1969 р.по 1971 р.,була Кривенька Раїса Іванівна – самовідданий вчитель, педагог, умілий організатор роботи з дітьми.
З 1971 р. по 1974 р. керівником рай СЮН працював Гречин Василь Климович – вмілий організатор навчально-виховного процесу з позакласної роботи,натураліст-фотолюбитель.
З 1974 р. по 1978 р. заклад очолювала Долгополова Лариса Олександрівна – конструктивний, знаючий свою справу біолог, яка цілеспрямовано формувала учнів як гармонійно розвинену особистість, виховувала інтелектуальні і практичні вміння та навички шанобливого ставлення до природи.
 
З 1978 директором рай ЕНЦ працює Ядерна Юлія Василівна – самовідданий і цілеспрямований ентузіаст навчально-виховної,організаційно-масової,дослідницько-наукової позакласної та позашкільної еколого-натуралістичної роботи,автор роботи Концепції неперервної екологічної освіти і виховання у районі та Цільового проекту «Позакласна та позашкільна еколого-натуралістична робота у рамках Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя земля». На даний час Ядерна Ю.В. має відзнаки відмінника освіти України, Софії Русової; почесні грамоти МОН УкраЇни, ГУОН, НЕНЦ, ОблЕНЦ.