Меню

Документи

Вихованці та педагоги Дніпропетровського обласного

еколого-натуралістичного центру провели
патріотично-трудову операцію “Обеліск”


Щороку 08 травня в Україні проходять урочистості до Дня пам’яті та примирення, який установлений кілька років тому з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.


Кожен рік напередодні цієї знаменної дати педагоги та вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) проводили низку виховних патріотичних та трудових заходів: готували літературно-музичні композиції, святкові концерти, з якими виступали в обласному шпиталі ветеранів війни, власноруч робили патріотичні святкові листівки, подарунки ветеранам, організовували в екологічній вітальні закладу тематичні виставки “Ніщо не забуте, ніхто не забутий”, “Цей великий День Перемоги”, “Пам’ять серця”, запрошували на зустріч з вихованцями учасників Другої світової війни та дітей війни, виїжджали до Меморіального комплексу “Дніпровський плацдарм”, що знаходиться на південній околиці с. Військового на місці форсування Дніпра радянськими військами, які визволяли м. Дніпропетровськ від німецької окупації, проводили покладання квітів біля Монументу Вічної слави, який створений в центрі міста як символ пам’яті і вдячності народу героям, які віддали життя за свою Батьківщину, патріотично-трудову операцію “Обеліск” по благоустрою території та пам’ятнику загиблого екіпажу бронепоїзду та інші виховні заходи.


В зв’язку із введенням карантинних обмежень проведення деяких виховних заходів поки що стало неможливим.


Але щорічно в травні напередодні Дня пам’яті та примирення педагоги та вихованці КЗО “ОЕНЦДУМ” організовують і проводять патріотично-трудову операцію по впорядкування і благоустрою території пам’ятного знака “Героїчному екіпажу легендарного бронепоїзда”, який розташований на території Південного вокзалу міста Дніпро.


В цьому році така операція була проведена 06 травня.


Кілька років тому біля пам’ятника були висаджені власноруч вирощені кущі бузку і квіти тюльпанів та ірису. Сьогодні це вже квітучий, затишний куточок, який перед святами приводиться до ладу силами педагогічного та учнівського колективів КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Плідно попрацювавши, дорослі і діти провели благоустрій та упорядкування території біля пам’ятного місця, після чого вшанували пам’ять загиблих героїв, які віддали життя за свою Батьківщину хвилиною мовчання, поклали квіти - тюльпани та нарциси, які були вирощені руками педагогів і юннатів на території КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Саме такі виховні заходи формують у дітей почуття національної гідності та громадянської свідомості, почуття патріотизму, поважне відношення до історичної пам’яті свого народу, підтверджуючи відомий вислів “Ніщо не забуте, ніхто не забутий” тому, що Герої живуть серед нас, поки ми їх пам’ятаємо.


Фотографії за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1rjRxtUWxmsLD2lwse-DhFlsAyVm41kgw?usp=sharing

Інформація про заходи, проведені в закладах освіти

Дніпропетровської області з нагоди вшанування

35-их роковин Чорнобильської катастрофи


До 35-их роковин Чорнобильської катастрофи в закладах освіти Дніпропетровської області були організовані і проведені різноманітні заходи, та узагальнені комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан).


Заходи проводились очно та дистанційно з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою корнавірусом SARS-CoV-2.


Про свою участь у вшануванні цієї дати звітували заклади освіти з міст Дніпра, Жовті Води, Кам’янського, Кривого Рогу, Павлограда, Марганцю, Новомосковська, Тернівки, Синельниківського району та Апостолівської, Перещепинської міських рад, Богданівської, Вербківської, Грушівської, Дубовиківської, Карпівської, Ляшківської, Новоолександрівської, Мирівської, Могилівської (філія КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”), Нивотрудівської сільських рад, Васильківської, Іларіонівської, Магдалинівської, Новопокровської, Обухівської, Червоногригорівської селищних рад.

35-ті роковини Чонобильської катастрофи

 

 

26 квітня виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС.


Під час аварії в атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.


Аварія спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала та покалічила людські невинні життя.


З метою збереження пам’яті про катастрофу керівники гуртків комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан) через дистанційні форми зв’язку довели до дітей інформацію про Чорнобильську трагедію і запропонували гуртківцям підготувати тематичні малюнки.


Матеріали закладу за посиланням
https://drive.google.com/drive/folders/1SLmGQLhzttf7qwIR1NQu3yFUyhcJVOaT?usp=sharing

Екскурсія “Видатні та історичні дерева м. Дніпра”


З метою ознайомлення з видатними віковічними та історичними деревами м. Дніпра, в рамках організації роботи з дітьми та учнівською молоддю щодо участі в обласному природоохоронному конкурсі “Природна скарбниця Придніппров’я” 27 квітня 2021 року для педагогічних працівників комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор – Ю.Ф. Педан) була проведена екскурсія “Видатні та історичні дерева м. Дніпра”.

Всеукраїнський телеміст “Формування освітнього простору еколого-натуралістичного напряму як системної трансформації закладів позашкільної освіти Дніпропетровської області в умовах діяльності об’єднаних територіальних громад”


З метою підтримки та розвитку еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти в регіоні в умовах децентралізації, до Всесвітнього дня екологічних знань Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) 21 квітня поточного року провели Всеукраїнський телеміст (у форматі відеоконференцзв’язку) за темою “Формування освітнього простору еколого-натуралістичного напряму як системної трансформації закладів позашкільної освіти Дніпропетровської області в умовах діяльності об’єднаних територіальних громад”.


Участь в заході взяли 65 представників об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області, відповідальних за питання освіти, педагогічних працівників закладів позашкільної еколого-натуралістичної освіти, вчителів біології закладів загальної середньої освіти. До телемосту підключилися також колективи профільних ЗПО Волинської, Закарпатської, Житомирської, Сумської, Тернопільської областей.