Інформація
про проведення тренінгу з патріотичного виховання
“З Україною в серці”


11 квітня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю. Ф, далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) відбувся тренінг з національно-патріотичного виховання “З Україною в серці”.


Тренінг розроблено колективом науковців: І.Д. Бехом, доктором психологічних наук, професором, дійсним членом НАПН України; Ж. В. Петрочко, доктором педагогічних наук, професором, В. І. Кириченко, кандидатом педагогічних наук, старшим науковим співробітником і рекомендовано вченою радою Інституту проблем виховання НАПН України для використання в роботі закладів освіти.

 


Учасниками тренінгу були педагогічні працівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти, представники об’єднаних територіальних громад – методисти, керівники гуртків, відповідальні за національно-патріотичне виховання дітей з регіонів області: мм. Дніпра, Кам’янського, Жовті Води, Васильківського, Дніпровського, Новомосковського, Павлоградського, Софіївського, Томаківського, Царичанського районів та Могилівської, Покровської, Царичанської об’єднаних територіальних громад.


Тренерами даного тренінгу були педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ” Кузьменко М. Б, заступник директора з виховної роботи, Кондратьєва Т. В, методист з наукової роботи, які пройшли підготовку за програмою тренінгу “З Україною в серці”. Вони акцентували увагу педагогічних працівників на проблемі патріотизму в сучасному осмисленні, його базових складниках та методах національно-патріотичного виховання учнів.


З привітальним словом до всіх учасників тренінгу звернувся Педан Ю.Ф., директор КЗО “ОЕНЦДУМ”, який наголосив, що почуття патріотизму є однією з провідних цінностей, якими має володіти підростаюча особистість. Головним пріоритетом сучасного патріотичного виховання має стати формування активної громадянської позиції, моральної стійкості, переконаності учнів, що сила українців в їхній єдності, Лише завдяки почуттям національної єдності, злагоди, патріотичній позиції можна зберегти Україну.


Учасники тренінгу ознайомились з “Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки”, “Проблемами патріотизму в сучасному осмисленні”, сутністю поняття “патріотизм”, та “складники патріотизму”, сучасними методами та формами патріотичного виховання.


Були проведені інтерактивні вправи “Життєві цінності”, “Метод ПРЕС”, “Два кольори”, рухові активності; учасники тренінгу працювали в групах – створювали “Портрет людини-патріота”.


Тренінг сприяв:
- поглибленню знань педагогів про сутність патріотизму, його суспільну та особистісну цінність, якості людини-патріота;
- опануванню новітніми формами та методами організації продуктивної педагогічної взаємодії з учнями на теренах національно-патріотичного виховання.


Методист з наукової роботи                    Т. В. Кондратьєва

 


 

Вітальне слово директора Ю.Ф. Педана

 


Знайомство

 


Правила роботи групи. Вправа “Максима”

 


Говоримо про стратегію національно-патріотичного виховання

 


Робота в групах

 


Захист роботи групи “Портрет людини – патріота”

 


Захист роботи групи

 


Портрет людини – патріота

 


Вправа “Два кольори”