Конкурсні змагання юних натуралістів Дніпропетровської області
“Знаю, вмію, дію - 2018”

 

Обласні конкурсні змагання юних натуралістів “Знаю, вмію, дію” – це щорічний масовий захід, який проводиться комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор –
Педан Ю.Ф.) з метою розвитку екологічної свідомості, творчих здібностей та професійної орієнтації учнів, залучення їх до проведення практичної роботи по збереженню та відновленню біологічного різноманіття, підвищення ефективності навчально-дослідної роботи в галузі біології, екології, сільського та лісового господарства, квітникарства, озеленення і ландшафтного дизайну, створення умов для самовдосконалення та творчої реалізації особистості.


10 травня поточного року на гостинній території КЗО “ОЕНЦДУМ” зібралися учні і вихованці закладів міст, районів та об’єднаних територіальних громад для участі у змаганнях, які проводилися цього року за 5 напрямами: квітникарство та озеленення; екологія та природоохоронна робота; зоологія; овочівництво; садівництво, лісництво та дендрологія.

 


До складу журі обласних змагань входили наукові працівники закладів вищої освіти: Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Дніпровського національного університету ім. О.Гончара, представники провідних лісництв області, громадських екологічних організацій, зокрема обласного осередку Українського товариства охорони птахів, педагогічні працівники КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Участь в заході взяли 72 учні і вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти з 6 міст, 6 районів та 9 об’єднаних територіальних громад області.


Змагання проводилися за теоретичним та практичним турами.


Питання теоретичного туру Змагань передбачали володіння учасниками базовими знаннями з природознавства, біології та екології в рамках шкільного програмного матеріалу, а також роботи профільних творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного напряму.


Питання практичного туру (відповідно до напрямів роботи секцій) були спрямовані на виявлення практичних навичок учасників по ознайомленню з: видовим різноманіттям флори своєї місцевості, зокрема рідкісних видів флори Червоної книги України та Дніпропетровської області; біологічними особливостями комах-шкідників та корисних комах; видами орнітофауни області; основними лісоутворюючими породами дерев регіону; групами квітково-декоративних, чагарникових, деревних рослин, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні, їх систематикою та біологічними особливостями; основними районованими сортами овочевих, польових, плодово-ягідних культур, їх визначенням за насінням, сходами, вологими препаратами, пагонами тощо.


Всі учасники заходу презентували журі змагань домашню роботу (власноруч зібрані гербарії, колекції, особисті звіти про участь в конкурсах, акціях еколого-натуралістичного профілю, щоденники спостережень тощо).


За підсумками змагань 36 учасників стали призерами і переможцями заходу і були нагороджені грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації і цінними призами.


Найкращі результати в Змаганнях за кількістю призових місць (від 2 до 4) показали вихованці еколого-натуралістичних закладів позашкільної освіти: комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”, комунальних закладів “Дитячий екологічний центр” Кам’янської міської ради та “Нікопольський міський еколого-натуралістичний центр”, комунальних позашкільних навчальних закладів “Станція юних натуралістів” Дніпровської міської ради, “Станція юних натуралістів” Покровського району Криворізької міської ради, “Станція юних натуралістів” м. Павлограда, “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради, учні закладів загальної середньої освіти Верхньодніпровського, Солонянського районів.


Переможці та призери змагань формують екологічний актив області та будуть протягом року залучатися до участі в обласних, всеукраїнських, міжнародних масових заходах еколого-натуралістичного спрямування, в польових, науково-просвітницьких практиках, комплексних еколого-краєзнавчих експедиціях, екскурсіях, які організовуються і проводяться обласним еколого-натуралістичним центром дітей та учнівської молоді в рамках обласної програми “Вивчаємо заповідні території України”.

 


 

Члени журі обласних змагань юннатів

 


Юні рослинники з м. Марганцю презентують

домашнє завдання по вирощуванню гібридів огірків

 


Робота секції “Зоологія”

 


Практичний тур для юних зоологів проводить Чегорка П.Т.,

голова обласного осередку Українського товариства охорони птахів

 


Домашнє завдання юних екологів

оцінює Новiцький Р.О., професор ДДАЕУ

 


Нагородження найкращих екологів,

переможців i призерів заходу

 


Найкращі юні зоологи

 


Нагородження юних рослинників i кролівників

 


Секція “Садiвництво, лiсництво та дендрологія”

 

 

Щаслива мить перемоги в секції квітникарства та озеленення