Участь у Всеукраїнському зборі
лідерів дитячого екологічного парламенту


З 25.06 по 28.06.2018 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді в м. Київ проводився збір лідерів Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” (далі – ДЕП).


Від Дніпропетровської області участь у заході взяла команда з 4 вихованців комунального закладу освіти “Навчально-виховний комплекс “Дивосвіт” еколого-натуралістичного центру “Енергія” м. Жовті Води (керівник команди – Зотікова Наталія Сергіївна, педагог-організатор, керівник гуртка “Екологічний театр” ЕНЦ “Енергія” м. Жовті Води).


Організатором участі команди у даному заході виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан).


25.06.2018 року відбулося урочисте відкриття заходу, після якого для учасників заходу був проведений тренінг “Карусель тімбілдінга”, метою якого було об’єднати дітей, дати їм можливість креативно мислити, проявити себе як особистість та працювати в команді, щоб бути справжнім лідером (організатори – школа тімбілдінга спільно з молодіжним тренінговим клубом “Екіпаж-лідер”).


26.06.2018 року були проведені для учасників збору майстер класи: “Містечко майстрів. Подарунок воїну”, організовані школою ремесел НЕНЦ, в ході якого діти робили вироби з глини та плели захисну та камуфляжну сітку.


Також 26.06.2018 року був проведений круглий стіл Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” та юнацьких товариств охорони природи за темою:“Еколого-просвітницька та природоохоронна робота в рамках діяльності дитячого парламенту”. В ході круглого столу команда від області звітувала за проведену природоохоронну та просвітницьку роботу – представила матеріали про “Екологічний квест”, що визвало зацікавлення всіх учасників, як нова форма роботи, що поєднує практичну природоохоронну та просвітницьку роботу.


Після круглого столу учасники мали можливість відвідати Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, виставу “Ліс”. Акторська гра та атмосфера театру неймовірно вразила дітей, які отримали масу приємних вражень.


27.06.2018 року відбулася екскурсія до Національного музею історії України, де діти і керівники змістовно ознайомились з історією України та відвідали всі зали музею.


По поверненню з екскурсії в актовій залі дітей зустріли на діловій грі “Екологічна криза у водній акваторії”. По чіткій схемі гри кожна команда отримала ролі та мала можливість підготуватися та розробити план дій відповідно до ролі. Команда Дніпропетровської області отримала роль “природа”, її задача була представити водну акваторію, розповісти про її мешканців. Суть гри полягала в тому, щоб діти змогли найти компроміс у поставленій задачі, враховуючі всі обставини та захистити екологічний стан акваторії.


27.06.2018 року відбулось урочисте закриття збору лідерів Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент” та юнацьких секцій охорони природи. На закритті кожна команда мала можливість представити художні номери патріотичного характеру, оскільки день закриття співпав з Днем конституції України. Команда Дніпропетровської області скористалася такою нагодою і представила яскравий виступ.


Окрасою закриття збору став загальний флешмоб, який організували та провели представники ЕНЦ “Енергія”.


Кожна команда отримала грамоту за участь у зборі лідерів Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент”.


Вільний від заходу час учасники делегації на чолі з їх керівником проводили з користю. Відвідували історичні місця столиці, Майдан Незалежності, вул. Хрещатик, та багато інших цікавих місць.


Після збору лідерів всі учні, які приймали участь, ще з більшою силою надихнулись на природоохоронну роботу. Вони обмінялись досвідом з учасниками з інших областей та дізнались багато нового і корисного.


Підготувала:
Зотікова Н.С., педагог-організатор
еколого-натуралістичного центру “Енергія”
навчально-виховного комплексу
“Дивосвіт” м. Жовті Води

 


 

Учасники заходу

 

  


Тренінг “Карусель тімбілдінга”, організатори – школа тімбілдінга

спільно з молодіжним тренінговим клубом “Екіпаж-лідер”

 

 

    


Майстер класи: “Містечко майстрів. Подарунок воїну”

організовані школою ремесел НЕНЦ

 

  


Круглий стіл ВДС ДЕП та юнацьких товариств охорони природи

“Еколого-просвітницька та природоохоронна робота

в рамках діяльності дитячого парламенту”

 

  


Національний академічний драматичний

театр ім. Івана Франка, вистава “Ліс”

 

  


Екскурсія до Національного музею історії України

 

    


Ділова гра “Екологічна криза у водній акваторії”

 

  

 

  


Урочисте закриття збору лідерів Всеукраїнської дитячої спілки

“Дитячий екологічний парламент та юнацьких секцій охорони природи”

 

  


Екскурсії містом