Участь
у VІ Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі
команд юних зоологів


З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, активізації роботи науково-дослідницьких експедицій, екскурсій з практичним досвідом роботи із зоології з 12 по 14 червня 2018року на базі комунального закладу “Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості” відбувся VІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів (далі - Збір).


Дніпропетровську область в Зборі представляла команда юних зоологів у складі: Харченко Діани, М’яло Ангеліни - учениць 9 класу та Чередник Олексія учня 7 класу комунального закладу “Горянівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Дніпровської районної ради, вихованців комунального позашкільного начального закладу “Центр еколого-натуралістичного творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради;
Керівник команди: Хуторна Тетяна Сергіївна, вчитель біології комунального закладу “Горянівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Дніпровської районної ради.

 


Організатор заходу - комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю,Ф.).


В рамках Збору команда презентувала дослідницьку роботу на тему: “Дослідження місць гніздування та кормових територій білого лелеки в умовах регіону”, фотовиставку “Червонокнижні тварини рідного краю” та брала участь в польовій практиці на базі регіонального ландшафтного парку “Фельдман Еко-парк”. Програма, розрахована на цілий день, містила навчальні семінари та лабораторні дослідження з орнітології, ентомології та гідробіології. Крім цього, учні познайомилися з багаточисленними мешканцями Фельдман Еко-парку, побачили виставу театру дітей и тварин, побували в кінному комплексі, де змогли покататися на першеронах. В перервах на харчування та відпочинок юннати встигли потоваришувати з місцевими колегами з Дитячої еколого-натуралістичної академії Фельдман Еко-парк.


14 червня відбулося урочисте закриття VІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних зоологів та нагородження переможців. Команда юних зоологів Дніпропетровської області посіла ІІ місце в конкурсі фоторобіт “Червонокнижні тварини рідного краю”, ІІ місце в номінації “Кращий ентомолог” та ІІІ місце в номінації “Кращий орнітолог”. Всі учасники збору отримали відповідні сертифікати.


В якості винагороди всім учасникам Збору була запропонована розважальна вистава в Харківському міському дельфінарії “Немо”. Також учасники Збору мали можливість познайомитися з Утєвським Сергієм Юрійовичем, українським зоологом, доктором біологічних наук, професором кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету, який надав можливість переглянути відеоматеріал своєї останньої експедиції до Антарктиди.


Захід був насиченим, цікавим, юннати отримали практичний досвід роботи з зоології, що, сподіваємося, допоможе їм у подальшому професійному самовизначенні.


Підготували:
ІВАНУС А.В., методист КЗО“ОЕНЦДУМ” ДОР;
ХУТОРНА Т.С., вчитель біології КЗ “Горянівський НВК”
Дніпровської районної ради

 

 


 

Ескурсія по місту

 


Практикум на базі регіонального

ландшафтного парку “Фельдман Еко-парк”

 


Знайомство з театром тварин

 


Фото на згадку