Звіт про участь у Всеукраїнському турнірі
“Юний бджоляр”


З метою залучення учнівської молоді до поглибленого вивчення наук біологічного профілю та отримання певного об’єму фахових знань з бджільництва 8-9 вересня 2018 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський Фестиваль молодого меду, організаторами якого були Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (далі - НЕНЦ) та Спілка пасічників України. В рамках Фестивалю відбувся Всеукраїнський Турнір “Юний бджоляр” (далі - Турнір). Організатором роботи в області був комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді“ (директор - Ю.Ф.Педан).


Від Дніпропетровської області в Турнірі брали участь вихованці комунального закладу “Нікопольський міський еколого-натуралістичний центр” Гукайло Еней, учень 10 класу комунального закладу “Нікопольська спеціалізована природничо-математична школа І-ІІІ ступенів № 26” Нікопольської міської ради та Гукайло Ярослав, учень 5 класу комунального закладу “Нікопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5” Нікопольської міської ради. Хлопці презентували сімейну пасіку, яку започаткував ще дід. Батько продовжив справу діда, а зараз долучає до роботи на пасіці своїх синів. Стаж пасіки сім’ї Гукайло – 36 років.


Під час Турніру відбулася стендова презентація родинної пасіки, хлопці розповіли про історію свого бджільницького господарства, породи бджіл, які вони утримують, про продукцію, яку отримують з пасіки. Особливу увагу журі привернула розповідь Енея про використання в медичних цілях холстів, якими утеплюють бджіл.


Потім було проведено тестування учасників, яке виявило знання теоретичних питань з ведення бджільницької діяльності. Далі учні на практиці продемонстрували свої робочі навички: виготовляли рамки та розпалювали димар. За результатами Турніру юні бджолярі Нікополю посіли ІІІ місце.


В програмі Фестивалю молодого меду також відбулися майстер-класи для початківців-пасічників, зустрічі з цікавими людьми, виставка та дегустація меду, лекція про вплив меду на здоров’я людини та різноманітні конкурси та вікторини для учасників заходу.

 

Методист КЗО “Обласний
еколого-натуралістичний центр
дітей та учнівської молоді”                                                                                А.В.ІВАНУС


Методист КЗ “Нікопольський міський
еколого-натуралістичний центр”                                                                      О.В. ОСКОМА

 

 

Практична робота учасників команди

 


Нагородження юних бджолярiв

 

 

Фото з журi на згадку