Звіт про участь у Всеукраїнському конкурсі
з флористики та фітодизайну


З метою активізації роботи з флористики та фітодизайну з 17 по 19 вересня 2018 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі - НЕНЦ) був проведений фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (далі – Конкурс) закладів середньої та позашкільної освіти” 100 славетних років Позашкіллю”.


В конкурсі взяли участь 13 областей України: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Чернігівська, Полтавська, Харківська, Рівенська, Кіровоградська, Сумська, Івано-Франківська, Одеська, Херсонська.


Дніпропетровську область представляли вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) у складі: Кіжло Софії, Кондратьєвої Дар’ї, Ваджипової Алії учениць 9 класу, Шевчук Маргарити, учениці 6 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради, вихованці гуртка “Флористика” та “Юні квітникарі” КЗО “ОЕНЦДУМ”. Керівник команди: Положій Л.В., керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”. Учасники змагалися в двох номінаціях: “Квіткові килими” та “Флористична скульптура”.


Програмою заходу було передбачено:
- конкурс на виготовлення квіткових килимів та флористичних скульптур;
- творчий захист представлених робіт;
- відвідування майстер-класів з флористики;
- ознайомлення з роботами флористів - учасників виставки.


Команда КЗО “ОЕНЦДУМ” представила композицію “Зірковий шлях Позашкілля”, яка символізує розвиток позашкільної освіти на Дніпропетровщині. Кожна дитина, яка потрапляє в благодатне середовище позашкілля, як зернинка посаджена в плодючу українську землю, дає найвищі врожаї в світі, так і дитина розвивається, розкриває свої здібності, стає фахівцем улюбленої справи, “здійснює шлях до зірок”.


На композиції – шлях, викладений з зерен кукурудзи – це трудові будні юних “озернят” 50-х років, які збирали високі врожаї кукурудзи під керівництвом Марка Озерного. Він веде через “Дерево знань” (стовбур дерева виготовлено з плетіння очерету) до зірок (плетіння з лози), а в центрі кожної зірки – портрет юнната, який здобув природничу освіту і став фахівцем біологічного та аграрного напрямку.


Журі конкурсу у складі Бутко Олени, директора фіто Артстудії, Щербіни Світлани, флориста-декоратора Міжнародної академії флористики, відмітило виконання різних технік плетіння, творчій підхід до захисту робіт, професійне виконання віршів. За результатами конкурсного змагання команду від Дніпропетровської області було нагороджено дипломом НЕНЦ за ІІІ місце у номінації “Квіткові килими”.


Під час заходу юннати взяли участь у майстер-класі з флористики, відвідали відділи та лабораторії НЕНЦ, а також зимовий сад, зоотваринницький комплекс, школу народних ремесел.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                  А.В. ІВАНУС

 


 

Моделювання квіткового килиму

 


Викладання композиції з квітів

 


Працюємо і ввечері

 


Творчий захист роботи

 


Фото з директором НЕНЦ Вербицьким В.В.

 


Нагородження команди