Інформація
про виховний захід
до дня пам’яті трагедії Бабиного яру та “бабиних ярів” України


28 вересня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ“, директор Педан Ю.Ф.) відбувся виховний захід до дня пам’яті трагедії Бабиного яру та “бабиних ярів” України, на якому були присутні вихованці гуртка “Юні квітникарі” КЗО ”ОЕНЦДУМ” учні 9 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Сазанська Г.О.).

 


Після вступного слова ведучого учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Бабиному яру (Фото 1).

 

  


Діти дізнались про життя українців під час Другої світової війни, про наджорстоку, антилюдську ідеологію фашизму, про винищення людей за расовою ознакою, про загибель українських націоналістів, таких як О.Теліга та її соратників, а також полонених військовослужбовців у Бабиному яру. Юннати побачили пам’ятники, які встановлені на місці трагедії.


Особливий акцент зроблено на ролі особистості та кожної людини у історичних процесах. Хтось, як наприклад, Пауль Блобель, відповідальний за організацію масових вбивств у Бабиному яру, виконує накази, вбиває людей і вважає це правильним, а хтось, як Олексій Глаголів, рятує цих людей, ризикуючи власним життям і життям своєї родини. Так у будь який час людина робить свій вибір, як у 40-і роки ХХ сторіччя, так і зараз.

 


Юннати дізнались про видатних українців наших сучасників: Левка Лук’яненка, Ліну Костенко, Василя Сліпака та Олега Сенцова, які відстоювали та продовжують відстоювати свої принципи та переконання незважаючи ні на які перепони. Діти ознайомилися з мудрими висловлюваннями знаних в світі видатних українців та цитували їх. Вихованці усвідомили велич їх сили духа, незламну рішучість та віру в перемогу в боротьбі правди над неправдою, добра над злом.


Цей захід дав дітям можливість відчути себе частинкою історії, зрозуміти відповідальність кожного за власні вчинки та роль кожної людини в державотворенні та творенні світу – щасливого незалежного процвітаючого майбутнього України. Лише усвідомлення себе відповідальним громадянином своєї держави дозволить в подальшому уникнути подібних трагедій.


Підготувала
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”
Крикун Г.В.