Інформація
про проведення Всеукраїнського уроку доброти
“Гуманне та відповідальне ставлення до тварин”

у комунальному закладі освіти

“Обласний еколого-натуралістичний центр дітей

та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради


У комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан) упродовж 4-5 жовтня були проведені заняття в гуртках, присвячені Всесвітньому дню тварин, гуманному та відповідальному ставленню до них. В заходах взяли участь юннати 12 гуртків “Екологічний відео лекторій”, “Юні друзі природи”, “Юні квітникарі”, “Природа рідного краю”, “Юні фото натуралісти”, “Любителі свійських та декоративних тварин”, “Птахівництво” загальною кількістю 165 вихованців, учнів комунальних закладів освіти «Середня загальноосвітня школа № 76, № 140, НВК № 66 Дніпровської міської ради.


Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня.


Ідея Міжнародного дня тварин була вперше проголошена німецьким письменником та видавцем журналу “Mensch und Hund” (“Людина та собака”) Генріхом Циммерманом. Він організував перші громадські зібрання з цієї нагоди 24 березня 1925 року у Берлінському палаці спорту. Тоді на подію прибуло понад 5000 людей. Спочатку Циммерман планував, що захід відбудеться 4 жовтня, однак у цей день багатофункціональний культурний центр, який на той час був єдиним місцем, розрахованим на велику кількість людей, був недоступним для проведення зборів. Але вже у 1929 році Всесвітній день тварин відзначили 4 жовтня.


Тварини такі різні і такі дивовижні. Безперечно у наш час вони повністю залежать від людини. Не тільки свійські та домашні тварини, а й дикі. Адже вчинки людей впливають як на окремих тварин, так і на цілі популяції та біогеоценози.


Під час заходів діти спілкувались з тваринами у живому куточку, вивчали сліди диких тварин, малювали на асфальті, робили тематичні колажі “День захисту тварин”, “Бережіть птахів та тварин”. В гуртках проводилися бесіди та ігри, присвячені цій тематиці.


На запитання “А чи хотіли б ви мати дома тваринку?” - діти завжди відповідають стверджувально. Але для початку потрібно розуміти відповідальність перед твариною. Адже її треба годувати, вигулювати, доглядати, виховувати. Все це потребує терпіння та відповідальності. А відповідальне ставлення до тварин – запорука формування свідомого суспільства.


Гуртківці познайомились з різноманітними породами собак та котів, відгадували ребуси та завдання та обирали собі тварин. Найголовніше – сформувати у дитині відповідальність за свої вчинки, розуміння того, що тварина обрана тобою сьогодні не має опинитися на вулиці завтра.


Найменші гуртківці з захопленням розповідали про своїх улюбленців, розказували про сподівання отримати коли-небудь у подарунок тваринку.


Вирішенню проблеми безпритульних тварин була присвячена окрема розмова, під час якої діти намагалися аналізувати різні підходи до цієї проблеми, які існують в різних країнах світу і в місті Дніпрі. Також діти визнали той факт, що завдяки міській програмі “Зооконтроль” помітно менше стало фактів розмноження безпритульних тварин. У дворах вже багато собак мають спеціальні кліпси - відмітки про їх стерилізацію.


Таким чином, проведені заходи сприяли обізнаності дітей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються, розумінню визнання права тварин на життя, важливості практичних дій задля добробуту “братів наших менших”.

 


 

Впiзнай звiра за слiдом

 


Друг людини - собака

 


Ромальовуємо тваринок

 


Собаки – такi рiзнi

 


А ти обрав свого домашнього улюбленця?

 


А ти вiдгадай!

 


Годуємо

 


08 Гурток “Природа рідного краю”

 

 

Гурток “Юні друзі природи”

 


Дивимося повчальний фільм про тварин

 


Кульбаба – ласощі для павича

 


Малюємо на асфальті

 


Малюємо тварин

 


Малюємо улюблені породи собак

 


Малюємо улюбленців

 


Мультфільм “Твої перші тварини”

 


Найменшi гурткiвцi розфарбовують розмальовки з тваринами

 


Наш кіт найкращий