Участь у Всеукраїнському фестивалі “Україна – сад”


З метою формування екологічної та естетичної культури учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, відродження садівництва в Україні, підвищення ефективності роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, в садах, підготовки школярів до активної професійної самореалізації та підвищення рівня трудового виховання учнівської молоді Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (далі - НЕНЦ) спільно з Національним університетом біоресурсів та природокористування України, Українським науково-дослідним інститутом садівництва УААН з 03 по 05 жовтня 2018 року на базі НЕНЦ в м. Києві був проведений фінальний етап Всеукраїнського фестивалю “Україна – сад” (далі - Фестиваль). Організатор заходу в області – комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.).


Від Дніпропетровської області у заході взяла участь команда вихованців гуртка “Юні садівники” комунального навчального закладу “Центр позашкільної освіти” Вербківської сільської ради (керівник Тишкевич В.Т.).


У рамках Фестивалю було проведено різноманітні заходи:
- відкриття Всеукраїнського дитячого фестивалю “Україна – сад” в актовій залі НЕНЦ;
- презентація виставки досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю;
- захист науково-дослідницьких робіт;
- екскурсія до Центрального ботанічного саду ім. Гришка НАН України;
- трудова акція “День саду”.


На виставці учасники від Дніпропетровщини представили такі дослідницькі роботи: “Вивчення видового складу дикорослих плодових рослин на екологічній стежині Кочерезького НВК”, “Акліматизація актинідії в умовах Степової зони України”, “Вивчення ефективності способів окуліровки на вихід та якість саджанців яблуні”, “Акліматизація ожини в умовах Степової зони України”, “Вивчення ефективності різних способів щеплення на вихід та якість садивного матеріалу яблуні”, “Вплив строків посіву на ріст і розвиток сіянців ведмежого горіха”, а також звіт про роботу гуртка “Юні садівники”, акцію “Дерево – життя” (про віковічні груші села), методичну розробку “Визначення посівних якостей насіння плодових рослин”, розкладки, фотозвіти, сухофрукти, свіжі фрукти різних сортів, консерви фруктових плодів, саджанці ягідних рослин тощо.


Презентацію виставки проводили вихованці комунального навчального закладу “Центр позашкільної освіти” Вербківської сільської ради, учні 11 класу комунального закладу “Кочерезький навчально-виховний комплекс “Кочерезька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок” Вербківської сільської ради Заворозка Віталій, Лященко Микола, Чорнявська Єлизавета.


4 жовтня відбулася екскурсія до Центрального ботанічного саду ім. Гришка НАН України, де кандидат біологічних наук Крипченко Н.В. познайомила юннатів з малопоширеними та рідкісними рослинами саду. Діти з великим задоволенням смакували плоди хурми, актинідії, ківі, зізіфуса, каштана їстівного, лимоннику китайського, кизилу, айви японської. Також знайомилися з основами формування яблунь в вигляді арок, пірамід та інших фігур.


Під час роботи секції “Дослідницька робота в плодовому саду” Чорнявська Єлизавета захищала науково-дослідницьку роботу за темою: “Акліматизація актинідії в умовах Степової зони України”, за що отримала І місце.


В рамках Фестивалю була проведена трудова акція “День саду”. Учасниками заходу на території НЕНЦ було висаджено по 3 саджанці груші сорту Бере зимова.


Далі в актовій залі для учасників заходу фахівцями проводився майстер-клас з садівництва за темами:
- “Робота гуртка юних садівників в умовах присадибної ділянки” (доповідач Тишкевич В.Т., керівник гуртка);
- “Вегетативне розмноження плодово-ягідних культур” (доповідач Мазур П.О., завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва НЕНЦ).


Вихованці НЕНЦ та юні садівники, що приїхали на Всеукраїнський дитячий фестиваль “Україна – сад” з різних областей України, напередодні Дня захисника Вітчизни відвідали поранених воїнів у Київському госпіталі. Діти віршами привітали воїнів-героїв з Днем захисника Вітчизни та святом Покрови. З побажаннями міцного здоров`я та швидкого одужання діти пригощали героїв фруктами з “юннатівського кошику” та дарували виготовлені власноруч обереги.


За результатами Фестивалю команда від Дніпропетровської області посіла командне І місце за презентацію виставки, просвітницьку діяльність та вагомий внесок в галузі садівництва.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                 А.В. ІВАНУС


Керівник гуртка КЗ “ЦПО”                                                    В.Т. ТИШКЕВИЧ
Вербківської сільської радиМазур П.О. проводить екскурсію

для учасників Фестивалю

 


Екскурсія до ботанічного саду

 


Захист науково-дослідницьких робіт

 


Трудова акція “День саду”

 


Нагородження учасників Фестивалю