Проведення екскурсії
“Парк Шевченка – перлина Дніпропетровщини”


31 жовтня 2018 року для гуртківців комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф.Педан), учнів 1-3 класів комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Г.О.Сазанська) відбулась екскурсія до парку ім. Т.Г.Шевченка за темою: “Парк Шевченка – перлина Дніпропетровщини”.


Діти дізнались про історію найстарішого парку м. Дніпра, заснованого наприкінці XVIII століття на місці зимівника запорізького осавула Лазаря Глоби. З подивом почули учасники про оранжереї, які тут розташовувались та містили близько 500 видів іноземних рослин, про участь тогочасних відомих ландшафтних дизайнерів у плануванні та впорядкуванні парку.


Неподалік від входу у парк розташований Потьомкінський палац, резиденція намісника краю за наказом Катерини ІІ у кінці XVIII століття. Учасники екскурсії зазирнули всередину сучасного палацу студентів ДНУ, щоб поринути у історію рідного міста з головою. Там діти побачили старовинні музичні інструменти, стільці, паркет часів цариці Катерини ІІ, сходи та розписану стелю. Були приголомшені величчю палацу та масштабами будівництва.


На пагорбі над Дніпром встановлено пам’ятник “Скорботна”, який символізує печаль за молодими хлопцями, які загинули під час Другої Світової війни. Учасники підійшли ближче до меморіалу, щоб вшанувати пам’ять загиблим героям. В наш час – це символ пам’яті молодим людям, які і сьогодні не шкодують свого життя у боротьбі за незалежність України у зоні проведення бойових дій на сході України, це і пам’ятка про молодь, яка полягла на майдані у 2014 році…


Учасники екскурсії не тільки поринули у давнину, але й навчились важливих речей, які необхідні при прогулянці по лісу: орієнтувалися за компасом, визначали сторони світу за годинником та сонцем, визначали орієнтири у незнайомій місцевості, споглядали природу у біноклі, збирали листя і визначали дерева та кущі, знаходили мохи та різноманітні лишайники. До екскурсантів навіть спустилась білочка.


Дітям була запропонована гра “Іди наосліп”, учасники мали рухатися із зав’язаними очима до певного об’єкту на плескіт долонь. Всі з задоволенням грали у гру і розуміли, що у незнайомій місцевості треба бути уважним: звуки залізниці, автомобілів, дзюрчання струмочка чи річки дуже важливе при орієнтуванні, щоб не заблукати.


Наприкінці екскурсії учасники спустились на оглядовий майданчик, звідки побачили пам’ятник Т.Г.Шевченку, який свого часу писав:
Здається — кращого немає
Нічого в Бога, як Дніпро
Та наша славная країна...


Напевно тому і височить тут ця дивовижна постать, над Дніпром, і недарма парк цей носить ім’я видатного Кобзаря, патріота, поета та українця…


З оглядового майданчика діти побачили також штучний водоспад, Свято-Миколаївський храм, барвисті дерева та кам’яні кручі, якими спускався свого часу Лазар Глоба, збиваючи ноги, щоб полити молоді деревця, висаджені ним на пагорбі.


Після екскурсії в серці кожного її учасника залишилася пам’ять про той дивовижний, найстаріший парк міста Дніпра, з глибокою історією та природною красою.


Підготувала
керівник гуртка
комунального закладу освіти
“Обласний
еколого-натуралістичний центр
дітей та учнівської молоді”                                                                    Крикун Г.В.

 


Палац студентів ДНУ

(раніше – Потьомкiнський палац)

 


Пам’ятник “Скорботна”

 


Визначаємо сторони світу за годинником

 


Працюємо з компасом

 


Вивчаємо особливості дерев

 


Визначаємо листя

 


Граємо “Iди наосліп”

 


На оглядовому майданчику