Інформація
про проведення тренінгу з патріотичного виховання
“З Україною в серці”


28 листопада 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) відбувся заключний етап тренінгу з національно-патріотичного виховання “З Україною в серці” за матеріалами авторського колективу: І.Д. Беха, доктора психологічних наук, професора, дійсного члену НАПН України; Ж.В.Петрочко, доктора педагогічних наук, професора; В.І.Кириченко, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника. Матеріали тренінгу рекомендовані для використання в роботі вченою радою Інституту проблем виховання НАПН України.


Учасниками тренінгу були педагогічні працівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти та об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ), методисти, керівники гуртків, відповідальні за національно-патріотичне виховання учнів з міст: Дніпра, Кам’янського та Жовті Води; районів: Васильківського, Дніпровського, Новомосковського, Покровського та Софіївського; ОТГ: Вербківської, Царичанської та Могилівської.


Тренерами даного тренінгу виступили педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ” Кузьменко М. Б., заступник директора з виховної роботи, Кондратьєва Т. В., методист з наукової роботи, які пройшли підготовку за програмою тренінгу “З Україною в серці”. Вони акцентували увагу педагогічних працівників на методах національно-патріотичного виховання. Учасники форуму відпрацювали методи національно-патріотичного виховання: метод особистісної репрезентації, історико-порівняльний, кластерний, наративний методи, метод моральних дилем.


В ході тренінгу відбувся перегляд відеороліків “Урок патріотизму”, “Видатні діячі України”, було проведено мозговий штурм “Хто може бути партнером у національно-патріотичному вихованні”, показані презентації: “Україно моя”, “Маніпуляція як загроза у національно-патріотичному вихованні”, “Партнерство у національно-патріотичному вихованні”. Були проведені інтерактивні вправи: “Для мене Україна – це...”, “Знайди маніпуляцію”, “Як протидіяти маніпуляції й пропаганді”, вправа на завершення “Nota bene!” – Дві нотатки”. Учасники тренінгу отримали диплом, який засвідчує, що вони пройшли навчання за програмою тренінгу з національно-патріотичного виховання “З Україною в серці”.


Тренінг сприяв:
- поглибленню знань педагогів про патріотизм як суспільну та особистісну цінність, якості людини-патріота;
- опануванню новітніми формами організації продуктивної педагогічної взаємодії з національно-патріотичного виховання;
- обміну досвідом роботи.


Методист з наукової роботи                                           Т. В. Кондратьєва

 


 

Вступне слово тренерів

 


Учасники тренінгу

 


Відпрацьовуємо кластерний метод

 


Захист роботи груп

 

  


Вправа на активізацію

 


Вручення роздаткового матеріалу та дипломів

 


Диплом отримано