“Жнива скорботи”


Щороку в останню суботу листопада українці пригадують ті страшні роки, які пережив увесь народ і о 16.00 ставлять на вікнах будинків запалені свічки пам’яті.


23 листопада 2018 року у філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради “Шафран” (директор філії Журавель В.Є.) проведено годину пам’яті “Жнива скорботи”, присвячену жертвам голодомору 1932-1933 р.р., до якого долучились вихованці гуртка “Юні охоронці природи”, що працює на базі КЗ “Китайгородський заклад ЗСО І-ІІІ ступенів” Китайгородської ОТГ.


Перед гуртківцями - символічний вівтар, на ньому чорна хлібина із свічкою, чорна хустка, колосся. Все це символізує трагічне минуле 1932-1933 років. Діти познайомилися з фактами, що свідчили про страшні масштаби трагедії, яка винищувала цілі покоління і що в світі не було зафіксовано голоду, подібного тому, що випав на долю України, яка має унікальні природні ресурси: найродючіші та найбагатші чорноземи світу.


Трагічна пам’ять про голодомор - то як чорний, незглибимий колодязь, у який, можливо, і не хотілося б заглядати, але мусимо подивитися чесно, нічого не приховуючи, аби не повторилося найстрашніше за всю історію України штучне, насильницьке винищення людей.


Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять жертвам голодомору, а світло запаленої свічки хай буде нашою даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.

 

    


Керівник гуртка                                                                                      В.В. ВАСИЛЕНКО