Проведення круглого столу
за темою:“Сучасні підходи та методи роботи з творчо обдарованою молоддю

в позашкіллі в умовах розвитку Нової української школи”


12 грудня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) був проведений круглий стіл за темою:“Сучасні підходи та методи роботи з творчо обдарованою молоддю в позашкіллі в умовах розвитку Нової української школи”.


Учасниками заходу були педагогічні працівники закладів загальної середньої і позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю з регіонів області: м. Дніпра, Кам’янське, Павлограду,Васильківського, Дніпровського, Магдалинівського, Новомосковського, Павлоградського, Томаківського районів, а також Слобожанської ОТГ, Вербківської ОТГ, Могилівської ОТГ.


На заході були розглянуті питання:“Методичні рекомендації щодо реалізації ключової реформи Міністерства освіти і науки України “Нова українська школа” в позашкіллі”, які розкрила заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ” Майборода І.О. Вона наголосила, що Міністерство освіти і науки України пропонує 5 ключових змін позашкільної освіти – від створення нової моделі фінансування до модернізації змісту роботи. Мета МОН- побудувати цілісну, гнучку та максимально адаптовану до реалій нового часу систему освіти.


Велика увага була приділена реалізації системи довузівської підготовки випускників обласної Природничої школи та профорієнтаційній роботі. По даному питанню перед учасниками круглого столу виступили: Бібен І.А., декан факультету ветеринарної медицини ДДАЕУ і Зажарський В.В., заступник декана цього факультету, науковий керівник секції ветеринарії та зоотехнії обласної Природничої школи учнівської молоді.


З досвіду роботи по залученню обдарованої молоді до участі в Міжнародних та Всеукраїнських проектах поділився Коваленко В.Л., Заслужений працівник освіти України, кандидат технічних наук, доцент кафедри аналітичної хімії і хімічної технології харчових добавок і косметичних засобів УДХТУ, керівник гуртка “Юний хімік” КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Протягом п’ятнадцяти років він працює з учнями в науково-дослідній лабораторії кафедри технічної електрохімії УДХТУ. За цей час керівником гуртка підготовлено більше 30 вихованців-переможців Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. А іменами трьох його вихованців названі планети Сонячної системи.


Формування системи біологічних знань у учнів та методику підготовки науково-дослідних робіт висвітлив у своєму виступі Бригадиренко В.В., доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара.


Із задоволенням учасники круглого столу брали участь у практичному занятті з виявлення творчих здібностей учнів, яке провела Лазаренко В.І., доцент кафедри соціальної психології ДНУ ім.. О. Гончара. Учасники заходу виконали запропонований тест на визначення рівня коефіцієнту нереалізованого інтелектуального потенціалу. Увага присутніх була сконцентрована на факторах, які впливають на розвиток здібностей обдарованих дітей і учнів.


В практичному модулі круглого столу доповідь за темою: “Алгоритм роботи з обдарованими дітьми і молоддю” в сільській місцевості” змістовно і креативно презентувала Синичич Л. І., методист КПНЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради.


Кондратьєва Т.В., методист КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки даного заходу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку і показала перспективи діяльності обласної Природничої школи учнівської молоді.


Учасники круглого столу отримали примірники навчально-методичної видавничої продукції КЗО “ОЕНЦДУМ” по організації роботи з творчо обдарованою молоддю.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”
з наукової роботи                                                                          Кондратьєва Т.В.

 


 

Відкриття круглого столу

 


Доповідь Коваленко В.Л. про залучення молоді до участі

у всеукраїнських і міжнародних творчих та інтелектуальних конкурсах

 


В.В. Бригадиренко доповідає про методику

підготовки науково-дослідницьких робіт учнів

 


Виступ Бібена I.А., декана факультету

ветеринарної медицини ДДАЕУ

 


Презентація навчально-видавничої продукції

КЗО “ОЕНЦДУМ” по роботі з обдарованою молоддю

 


Презентація алгоритму роботи

з обдарованими дітьми в Днiпровському районі