Інформація
про проведення поїздки до Національного еколого-натуралістичного
центру учнівської молоді (м.Київ)


В грудні 2018 року на запрошення Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі – НЕНЦ) комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор – Ю.Ф. Педан, далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) була здійснена поїздка до м.Києва.


З 17.12 по 21.12. 2018 року юннати КЗО “ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор – Г.О.Сазанська), вихованці Покровської (директор – Н.М. Шепетуха) та Тернівської (директор – А.Д. Цуренков) станцій юних натуралістів м. Кривого Рогу відвідали Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Співробітники НЕНЦ провели для юннатів Дніпропетровщини цікаві та змістовні екскурсії. Вихованці познайомилися з тваринами живого куточку, унікальними експонатами Музею хліба, різноманіттям рослин зимового саду, відвідали виставку сучасної флористики “Новорічні композиції”, де були представлені роботи дітей з усієї України. Гуртківці запозичили на виставці нові композиційні ідеї, цікаві рішення з вторинного використання сировини.


Вихованці ознайомилися з визначними пам’ятками міста, занурилися в історичні події, пов’язані із знаковими місцями Києва: побували на Майдані Незалежності, віддали шану пам’яті загиблим під час перебування в національному історико - меморіальному заповіднику “Бабин Яр”, вклонилися Героям Небесної Сотні біля стели, зведеної на честь загиблих героїв, хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору.


Побували юннати також у Київському зоопарку, де познайомились з особливостями утримання в неволі таких тварин як жираф, слон, лев, тигр, крокодил, черепахи, лемури, різноманітні птахи. Діти не могли залишитися осторонь відкриття головної ялинки країни в день Святого Миколая на Софіївській площі. Незабутнє враження справив на юннатів виступ національного оркестру Київської філармонії.


Гуртківці піднімалися на дзвіницю Софіївського собору, відвідали Музей води. Дітей вразила цікава та корисна інформація про воду, діти дізналися про пласти ґрунту, процес очищення води, її потрапляння до будівель та необхідність економії та раціонального її використання.
Київ, його славетна історія, гостинність киян залишила зворушливі спогади в серцях юннатів Дніпропетровщини.


Київ – місто історичне, хоч йому багато літ,
та воно, славетне й вічне, знов націлене в політ,
З нього почалась держава,
в ньому наша міць і слава,
Величі Софії світ


Керівник гуртка
КЗО “ОЕНЦДУМ” Положій Л.В.

 

    


Музей води

 

  


Відвідування зоопарку

 


Екскурсія до зимового саду НЕНЦу

 


Вечірній Київ Майдан незалежності

 


Національний історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр”

 


Музей хліба НЕНЦ

 


Пам’ятник Жертв голодомору