Звіт
про проведення відкритого заняття за темою
“Використання природного матеріалу. Популярний стиль композиції “Ікебана”

 

30 січня 2019 року в гуртку “Юні квітникарі” на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф. Педан) було проведено відкрите заняття за темою “Використання природного матеріалу. Популярний стиль композиції “Ікебана”. На занятті були присутні 12 юннатів, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Г.О.Сазанська).


Метою заняття було засвоєння знань про використання природного матеріалу для виготовлення букету в стилі “Ікебана”, розвинення творчої активності, пізнавальних інтересів дітей, їх уміння створювати прекрасне своїми руками, виховання гармонійної творчої особистості.


Ікебана привертає увагу українців як частина загадкової культури Японії, як можливість доторкнутися до давніх традицій Сходу. Вивчаючи ікебану, людина вчиться бачити красу в простоті та природності, вчиться терпінню, поважному ставленню не тільки до інших людей, а й до рослин, до природи. Композиції майстрів ікебани дуже витончені, навіть скромні, але мають внутрішню силу, яка проявляється не в кількості яскравих квітів, а в гармонії форм і кольорів, де композиція являє одне ціле, але видно красу кожної квітки.


На початку заняття була проведена гра “Моя улюблена рослина”.


До переліку юннатівських улюбленців увійшли могутній дуб, чарівна троянда, скромна ромашка, тендітна фіалка, соняшник, калина. Також на занятті була обговорена попередня тема “Фурнітура та упаковка”, перевірено практичне домашнє завдання. Юннати прослухали розповідь вчителя про природні матеріали та особливості створення композиції Ікебана. Демонструвалися картки та фото із зображенням букетів в стилі Ікебана.


Щоб юннати відпочили, була проведена фізкультхвилинка “Дощ у лісі”. Потім діти з задоволенням працювали над складанням композицій. В кінці заняття гуртківці відповіли на запитання: “Де стануть у нагоді отримані знання? Що сподобалось більше всього? Які труднощі виникали при виготовленні композицій?”.


Вихованці гуртка “Юні квітникарі” завжди з радістю виконують практичні завдання, особливо, коли ці завдання творчого характеру, бо через них кожна дитина має можливість проявити свою індивідуальність, розкрити творчий потенціал свого “Я”.


Підготувала:
керівник гуртка Положій Л.В.

 


 

Заняття гуртка “Юні квітникарі”

 


Складання композицій в стилі Ікебана

 


Фізкультхвилинка

 


Створюємо композиції

 


Готові композиції в стилі Ікебана