Участь юннатів Дніпропетровської області у
Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських

проектів еколого-натуралістичного напряму
(для вікової категорії від 16 до 23 років включно)


З 30 січня по 1 лютого 2019 року у місті Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройшов очний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно) (далі-Конкурс).


Метою Конкурсу є всебічна підтримка обдарованої молоді і підготовка її до активної розбудови держави.


Конкурс проходив за підтримки Національної академії наук України, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, Державного департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку України, Державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності”, патентно-правової фірми “Пахаренко і партнери”, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, низки академічних установ НАН України.


До очного туру було допущено 73 учасника. Конкурс включав постерний захист та проходив за наступними категоріями: “Екологічно безпечні технології та прикладна екологія”, “Ресурси енергозбереження”, “Науки про Землю”, “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”, “Медицина та охорона здоров’я”, “Біологія”, “Фізика”, “Інженерні науки”, “Комп’ютерні науки та штучний інтелект”.


Організатором участі учнівської делегації від Дніпропетровської області у фінальному етапі Конкурсу виступив комунальній заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”(далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю. Ф. Педан).


Очолила делегацію учнів закладів освіти області Дем’янова Оксана Вікторівна, завідувач відділу організаційно-масової роботи комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради.


Від Дніпропетровської області участь у Конкурсі взяли:
- Гребенюк Наталія, вихованка міського еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді виконавчого комітету Марганецької міської ради з роботою “Дослідження впливу “живої” води на ріст та розвиток рослин” в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”;
- Стельмащук Владислав, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради з роботою: “Виявлення частоти виділення різних мікроорганізмів при ураженнях дихальних шляхів” в категорії “Медицина та охорона здоров’я”;
- Калга Костянтин, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради з роботою: “Реноватори поверхонь тертя машин і механізмів на основі індустріальних мастил та фулереномістких модифікаторів” в категорії “Інженерні науки”;
- Пода Дмитро, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради з роботою: “Технологічна схема вирощування пекінської капусти в умовах Північного Степу” в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”;
- Саєнко Олексій, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради з роботою: “Особливості вирощування сучасних сортів салату овочевого у відкритому ґрунті в умовах Північного Степу України” в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”;
- Чабан Анастасія, вихованка комунального закладу світи “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради з роботою “Модуляція психофізіо-логічних реакцій школярів старшого шкільного віку з різним рівнем фізичної активності під дією інформаційного навантаження” в категорії “Медицина та охорона здоров’я”.


Відповідно до рішення компетентного журі всі учасники посіли призові місця:
- Пода Дмитро – І місце в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”;
- Стельмащук Владислав – ІІ місце в категорії “Медицина та охорона здоров’я”;
- Калга Костянтин – ІІ місце в категорії “Інженерні науки”;
- Саєнко Олексій – ІІ місце в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”;
- Чабан Анастасія – ІІІ місце в категорії “Медицина та охорона здоров’я”;
- Гребенюк Наталія – ІІІ місце в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”.


Підготувала: Дем’янова О.В.,
керівник делегації

 


Учасників конкурсу вітає директор НЕНЦ Вербицький В.В.

 


Урочисте відкриття конкурсу

 


На відкритті заходу

 


Постерний захист Калги Костянтина

 


Саєнко Олексій

 


Стельмащук Владислав

 


Чабан Анастасія

 


Гребенюк Наталія

 


Аналіз захисту конкурсантів проводить журі

в категорії “Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво”

 


Призери конкурсу