Обласний семінар для методистів, керівників гуртка еколого-натуралістичного профілю

закладів загальної середньої та позашкільної освіти, представників об’єднаних територіальних громад


20 березня 2019 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО ”ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) для методистів, керівників гуртка аграрного профілю та квітникарства, біологів закладів освіти області, представників територіальних об’єднаних громад КЗО “ОЕНЦДУМ” було проведено об’єднаний семінар з квітникарства та сільськогосподарського напряму.


На семінарі були присутні 25 педпрацівників з 4 міст, 8 районів області та ОТГ, а саме: Апостолівського, Дніпровського, Криничанського, Новомосковського, Межівського, Солонянського, Покровського, Юр’ївського районів, мм. Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Павлограду, Слобожанської селищної ради Дніпровського району, Мирівської сільської ради Томаківського району, Вербківської сільської ради Павлоградського району, педагоги філії “Шафран” та КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Відкрив семінар директор КЗО ”ОЕНЦДУМ” Педан Ю.Ф., який зробив наголос на основних аспектах діяльності за сільськогосподарським напрямком, відзначив призерів Всеукраїнських конкурсів та акцій, запросив взяти участь дітей в експедиціях та природничих практиках під час весняно-літнього періоду.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” Іванус А.В. звернула увагу на участь юннатів у Всеукраїнських, обласних конкурсах та акціях аграрного напрямку, квітникарства та лісництва в 2019 році. Значна увага приділялась організації роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках (далі - НДЗД), оформленню звітних матеріалів та строкам їх надання. Крім того увагу учасників семінару було звернено на Положення “Про проведення конкурсу для сільської місцевості “Шкільний сад” – як освітній майданчик для сучасних безпечних агротехнологій на пришкільній ділянці”.


Цікавою і змістовною була доповідь Мильникової Ольги Олександрівни, доцента кафедри садово-паркового господарства ДДАЕУ, під час якої вона розповіла про асортимент квітучих чагарників для озеленення закладів освіти, а також звернула увагу на проведення дослідницької роботи по живцюванню чагарників та вирощуванню їх з насіння. Доповідач інформувала учасників заходу про роботу кафедри та запросила випускників шкіл на навчання до ДДАЕУ.


Харитонов Микола Миколайович, професор кафедри землеробства та ґрунтознавства ДДАЕУ, керівник Центру природного агровиробництва ДДАЕУ виступив з темою “Органічне садівництво на навчально-дослідній земельній ділянці закладів освіти”, розповів про застосування різних способів вирощування овочевих культур, мульчування та використання агроволокну при вирощуванні суниці та інших культур.


Тарас Петрович Самохвал, спеціаліст біологічних досліджень компанії Singenta, змістовно розповів про основні напрямки діяльності компанії Syngenta та проведення наукової роботи з польовими культурами, запросив юннатів на екскурсію.


Полога Вікторія Анатоліївна, методист за сумісництвом філії “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”, надала інформацію по Всеукраїнській конференції “Відтворимо ліси разом”, що була проведена напередодні в м. Києві, на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, зверталась увага на підтримку роботи учнівських лісництв в області та оплату праці учням за роботу в лісництвах.


Всі доповідачі використовували презентації з таблицями, схемами, фотографіями, що дало можливість наглядно ознайомити учасників з рекомендованими матеріалами.


Під час практичного модулю семінару Тишкевич Володимир Терентійович, керівник гуртка комунального навчального закладу “Центр позашкільної освіти” Вербківської сільради Павлоградського району, провів майстер-клас по обрізці плодових дерев та винограду, звертав увагу на плодові та вегетативні бруньки, фенологічні спостереження за плодово-ягідними культурами, надав консультацію щодо подальшої роботи в саду.


Для тих кого цікавить квітникарство, була проведена екскурсія до оранжереї КЗО “ОЕНЦДУМ”, де керівник гуртка Лапіна Ольга Сергіївна, показала закладені з юннатами досліди з тропічними та субтропічними культурами, ознайомила з видовим складом рослин.


Учасники семінару отримали цікаву та змістовну інформацію, були вдячні за рекомендації щодо подальшої роботи.


Методист в/к КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                                          А.В.ІВАНУС

 


Майстер-клас по обрізці плодових дерев

 


Тишкевич В.Т. та Михайленко П.В. оглядають виноградну лозу