Весняна сесія учнів обласної Природничої школи


З метою пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально обдарованих дітей та молоді, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві 26-28 березня поточного року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор – Педан Ю.Ф.) була проведена весняна сесія для учнів обласної Природничої школи (далі - Школа) по секціях: хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, агрономії, ветеринарії, зоотехнії, сучасних біотехнологій, психології і соціології.


Участь в сесії взяли 129 учнів і вихованців закладів загальної середньої і позашкільної освіти з регіонів області: мм. Дніпра, Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Павлограду, Дніпровського, Нікопольського, Новомосковського, Павлоградського, Солонянського, Томаківського районів та Вербківської, Могилівської, Слобожанської сільських рад.


Весняна сесія проводилася на базі закладів вищої освіти: Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпровського державного аграрно-економічного університету та комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”.


Науковцями вишів були прочитані лекції учасникам заходу з методики проведення досліджень сільськогосподарських тварин (секція ветеринарії та зоотехнії) (викладач Зажарський В.В., доцент, заступник декану факультету ветеринарної медицини ДДАЕУ), агротехніки вирощування зернових культур (секція агрономії) (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ), історії виникнення регулярного стилю в ландшафтному мистецтві (секція флористики та зеленої архітектури, викладач Зайцева І.О.), проведена практична робота на визначення певних хімічних речовин за допомогою якісних реакцій (секція хімії) (викладач Сидорова Л.П., доцент кафедри аналітичної хімії ДНУ ім. О.Гончара).


Для учасників секції біології і екології проведена лекція-презентація за темою: “Серцево-судинна система та склад крові організму людини” (викладач Хоменко О. М., доцент кафедри фізіології людини і тварин ДНУ ім. О.Гончара), а юні екологи вивчали цикли розвитку різних відділів вищих рослин (викладач Лісовець О.І., доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ ім. О. Гончара).


Дуже сподобалась біологам та екологам екскурсія до ботанічного саду ДНУ ім. О. Гончара, під час якої вони ознайомились з видовим складом рослин і побачили ніжні, привабливі первоцвіти. Для учнів секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії була проведена екскурсія до музею анатомії тварин на факультеті ветеринарної медицини Дніпровського державного аграрно-економічного університету, яку провів декан факультету Бібен Іван Андрійович. Майбутні зоотехніки мали змогу ознайомитися з опорно-руховою системою ссавців та аномаліями розвитку різних видів тварин.


Слухачі секції психології активно брали участь у тренінгу: “Визначення інтелекту особистості”, де вони розглядали питання функції інтелекту і його застосування в житті. (викладач Лазаренко В.І., доцент кафедри соціальної психології та психології управління ДНУ ім. О.Гончара). Юні психологи прослухали лекцію за темою: “Особливість як об’єкт соціологічної науки”. Поняття соціальної мобільності і його зміст”, яку емоційною та з великим захопленням прочитав Ячний А.М., доцент кафедри соціології ДНУ ім. О. Гончара.


Для учнів секції флористики та зеленої архітектури було проведено майстер-клас по виготовленню вітальної листівки до свята Великодня та використанню української символіки у флористиці (викладач Кривуля І.Г., керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”). Активну участь взяли учні в екскурсії по екологічній стежці КЗО “ОЕНЦДУМ”, де вони мали змогу ознайомитись з видовим складом рослин закладу.


Для учнів всіх секцій науковими керівниками були проведені індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи.


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ” Т.В. КОНДРАТЬЄВА

 


Заняття в секції ветеринарії та зоотехнії

 


Екскурсія в музей анатомії тварин

 


Лекція в секції біології

 


Практична робота юних біологів

 


Екскурсія по ботанічному саду ДНУ

 


Проведення тренінгу в секції психології

 


Секція “Сучасні біотехнології”

 


Лабораторна робота в секції хімії

 


Виконання практичної роботи юних хіміків