Всеукраїнський турнір юних натуралістів


З метою пошуку і підтримки талановитої молоді, розвитку творчих здібностей учнів, які виявляють стійкий інтерес до занять наукою, з 19 по 21 березня 2019 р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів VІ Всеукраїнський турнір юних натуралістів.


У турнірі взяли участь команди з Київської, Львівської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської, Черкаської, Житомирської областей.


Дніпропетровську область на заході представляла команда “Маківка” комунального закладу “Томаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2” Томаківської селищної ради (далі – Томаківська ЗШ № 2), яка отримала достатню кількість балів у заочному етапі та вийшла до очного етапу.


До складу команди увійшли: Ляшенко Яна (капітан, 11 кл.), Стрельчонок Софія (10 кл.), Вашкеба Крістіна (10 кл.), Гошко Діана (10 кл.), Байдак Єлизавета (9 кл.) та Настич Софія (9 кл.). Старанно готували команду до змагань вчитель хімії – Грейцер Ірина Миколаївна, вчитель фізики – Вітко Ірина Іванівна і вчитель географії та економіки – Суліменко Віта Василівна.


Організатор участі команди у заході – комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан).

 

Першого дня команди презентували свої візитки, які оцінювало журі турніру.


Другий день був присвячений відбірковим науковим боям між командами. Журі турніру відмітило інтелектуальну винахідливість та ерудицію опонента Стрельчонок Софії, гідний рівень знань доповідача Ляшенко Яни неперевершену підготовку рецензента Байдак Єлизавети (всі члени журі одностайно відмітили її виступ найвищим балом).


За підсумками наукових боїв команда “Маківка” стала фіналістом, де продовжила боротьбу з командами Київської та Вінницької областей.
За оцінками журі, досить вдалою була доповідь Ляшенко Яни, яка правильно вибрала шлях вирішення проблеми, навела теоретичні та експериментальні докази, аргументовано зробила висновки, активно вела дискусію. Вдало опонувала у фіналі Стрельчонок Софія, об’єктивно аналізуючи розглянуту доповідь. Рецензент Вашкеба Крістіна логічно та чітко дала правильну оцінку виступів доповідача та опонента.


Ґрунтовна підготовка, ерудиція, творчий запал та енергетика допомогли “Маківці” досягнути успіху: у фіналі команда посіла ІІ місце.


Шквал емоцій, вибух радості та позитиву, впевненість у своїх силах та непереборну жагу пізнати ще більше привезли учасники турніру з Києва.


Команда “Маківка” висловлює велику вдячність усім, хто допоміг у підготовці та участі у турнірі: КЗО “ОЕНЦДУМ”, дирекції Томаківської ЗШ № 2, відділу освіти молоді та спорту Томаківської селищної ради, керівнику музичного гуртка школи – Лукашу Олексію за можливість донести любов до рідного краю через красу авторської пісні.


Заступник директора з наукової роботи,                                                 Суліменко В.В.
вчитель географії та економіки

 

    

 

виконання домашнього завдання, підготовка до участі

 


команда Дніпропетровської області

 

    


наукові бої між командами

 

  


урочисте нагородження переможців