Участь Дніпропетровської області у Всеукраїнському конкурсі
“Юний селекціонер та генетик”


З 26 по 29 березня 2019 року Національним еколого-натуралістичним центром дітей та учнівської молоді спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування (далі - НУБіП) проводився Всеукраїнський конкурс “Юний селекціонер та генетик” (далі - Конкурс).


З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, залучення учнів до дослідницької роботи в галузі генетики та селекції були запрошені для участі в очному турі переможці заочного туру Конкурсу.


Організатором заходу на обласному рівні був комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді“ (директор - Ю.Ф.Педан).


Під час заходу учні захищали науково-дослідницькі роботи за сільськогосподарським напрямком та виконували конкурсні завдання з біології та генетики.


Члени журі Конкурсу:
- Жемойда В.Л. доцент, завідувач кафедри селекції, генетики та насінництва ім.. проф. М.О. Зеленського агробіологічного факультету НУБІП України, кандидат с/г наук;
- Башкірова Н.В. доцент кафедри селекції, генетики та насінництва ім.. проф. М.О. Зеленського агробіологічного факультету НУБІП України, кандидат с/г наук;
- Макарчук О.С. доцент кафедри селекції, генетики та насінництва ім.. проф. М.О. Зеленського агробіологічного факультету НУБІП України, кандидат с/г наук.

 

 


Від Дніпропетровської області в фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу брали участь:
- Лазебник Владислава, вихованка КПНЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради, учениця 11 класу КЗ “Олександрівська загальноосвітня середня школа” Дніпровської районної ради;
- Мусенко Микита, вихованець КПНЗ “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради, учень 11 класу КЗО “Криворізький обласний ліцей-інтернат для сільської молоді” Дніпропетровської обласної ради.


Керівник делегації Бурко Світлана Миколаївна, керівник гуртка КПНЗ “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради.


Лазебник Владислава отримала диплом фіналіста Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" за науково-дослідницьку роботу “Вивчення генетичного різноманіття кавуна столового”.


Мусенко Микита отримав диплом фіналіста Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" за науково-дослідницьку роботу “Дослідження високопродуктивних гібридів огірків для вирощування в тепличних умовах та підбір оптимальних умов для підвищення їх врожайності”.

 

  


Написання контрольної робот з базової дисципліни


Для керівників учнівських делегацій були проведені курси підвищення кваліфікації “Університет природничих знань”, під час яких педагоги прослухали лекцію “Збереження біорізноманіття в контексті здоров’я людини; дослідження і освіта”.

 

    


Робота в лекційній залі


Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт фіналістів проходив на базі агробіологічного факультету НУБіП України.


Перед захистом науково-дослідницьких робіт відбувся день відкритих дверей в університеті. Юннати зустрілись з ректором НУБіПу, доктором педагогічних наук, професором Ніколаєнком Станіславом Миколайовичем, ознайомились з лабораторіями, навчальними аудиторіями та напрямками освітньої і наукової діяльності агробіологічного факультету.

 


День відкритих дверей в університеті

 

  


Зустріч з ректором НУБіПу доктором педагогічних наук,

профессором Ніколаєнком Станіславом Миколайовичем

 

  


Екскурсія по музею НУБіП

 

    


Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт фіналістів та написання олімпіади з біології


Після захисту науково-дослідницьких робіт для випускників- фіналістів Всеукраїнського конкурсу “Юний селекціонер і генетик” проводилась предметна олімпіада з біології. В разі успішного написання олімпіади, при вступі в НУБіП додаватимуться додаткових 20 балів до балів незалежного атестування.


Для керівників делегацій ознайомили з бібліотекою, ботанічним садом, теплицею, лабораторіями, навчальними аудиторіями та напрямками освітньої і наукової діяльності агробіологічного факультету НУБіП України.

 

     


Знайомство з видавничою діяльністю університету

 


Ознайомлення з науково-дослідницькою роботою агробіологічного факультету

 

    


Знайомство з лабораторіями університету

 

  


Тепличне господарство університету


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                   А.В. ІВАНУС


Керівник гуртка-методист                                                      С.М.БУРКО

КПНЗ “СЮН Покровського району”
Криворізької міської ради.