Участь в фінальному етапі Всеукраїнського юннатівського

природоохоронного руху “Зелена естафета”


З метою поширення практичної природоохоронної роботи в школі, залучення учнів до заходів щодо збереження та поліпшення стану довкілля, формування її життєвих компетентностей в умовах сьогодення у м. Черкаси з 09 квітня по 11 квітня 2019 року пройшов фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху “Зелена естафета” (далі – Естафета).


На конкурс з’їхались команди з різних куточків України – Закарпатської, Львівської, Вінницької, Одеської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Харківської, Сумської, Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей. Загалом взяли участь 26 команд, та 2 команди брали участь заочно.


Кожну область представляли дві команди – від закладу загальної середньої та позашкільної освіти.


Дніпропетровську область представляли команди:
- відокремленого підрозділу “Богданівська філія І – ІІ ступенів комунального закладу “Богданівська опорна загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів” Богданівської сільської ради – учні 7 класу – Корнієнко Катерина та Товмач Олександра:
- комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” м. Павлограда – вихованці Сенкевич Єлизавета та Семиборода Катерина.


Керівником делегації від області була Топорова Тетяна Володимирівна, вчитель біології відокремленого підрозділу “Богданівська філія І – ІІ ступенів комунального закладу “Богданівська опорна загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів” Богданівської сільської ради.


Організатором участі команд Дніпропетровської області виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан).


Програма конкурсу була дуже цікава, насичена та пізнавальна.


Так, 9 квітня пройшло урочисте свято з нагоди відкриття фінального етапу Естафети та презентація звітів учасників про проведену природоохоронну роботу (за березень 2018 – квітень 2019 року). Звіти були представлені різними формами – віршами, казками, легендами, з елементами виступів команд екологічної просвіти. Після звітувань для учасників заходу була проведена оглядова екскурсія містом Черкаси.


Наступного дня юні екологи писали тестові завдання на звання “Кращий природоохоронець” та взяли участь у моніторингових дослідженнях довкілля у формі квесту. Під час квесту учні на 6 станціях практично пізнавали, як розпізнати по гіллям (по брунькам) рослину, як дізнатись про кількість нітратів в овочах та фруктах тощо.


Відповідно до програми Естафети була проведена екскурсія по м. Каневу. Діти відвідали Тарасову гору – національну святиню українського народу; музей Т.Г. Шевченка, де поклали квіти до пам’ятника; Георгієвський (Успенський) собор 1144 року; музей народно-прикладного мистецтва; побачили Канівське море.


11 квітня була проведена екскурсія по комунальному закладу “Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради”, де екскурсовод ознайомила з напрямками роботи закладу, живим куточком та кімнатою народно-прикладного мистецтва.


За результатами заходу команди від області були нагороджені грамотами:
- учні Богданівської філії – за ІІ місце;
- вихованці “СЮН” м. Павлограда – за ІІІ місце.


Делегація області виражає подяку всім організаторам: комунальному закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради та комунальному закладу “Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради” за отриманні знання та враження.


Підготували:
Григор’єв Д.В.,
завідувач відділу біології
та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”

 

Топорова Т.В.,

вчитель географії

та біології Богданівської філіїКоманди Дніпропетровської області

 


Виконання тестових завдань

 


Екскурсія до музею народно-прикладного мистецтва

 

  


Урочисте нагородження