Меню

Документи

КЗ “ЦЕНТУМ” ДРР провів захід “Легенди міста Підгородне”


Опівдні 18 травня в Будинку культури міста Підгородне відбувся захід з національно-патріотичного виховання та краєзнавства “Легенди міста Підгородне”. Він був організований та проведений сумісними зусиллями КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради та Міським будинком культури ім. Т.Г.Шевченка міста Підгородне.


Відвідувачі заходу на півтори години поринули в атмосферу історичної та культурної спадщини міста, яку його мешканці зберігають з трепетом та любов’ю. Центральною подією свята стала презентація відеофільму “Легенди міста”, який розповідає про сьогодення та історичне минуле Підгороднього – стародавнього козацького поселення.


До речі це перший документальний фільм, присвячений Підгородньому. Він цікавий ще й тим, що його автори – діти, юнаки та дівчата – гуртківці ЦЕНТУМ, учні 9-А класу КЗ “Підгородненський НВК № 3” (керівник гуртка Олена Аулова) та вихованці творчого клубу “Кіномультик” (керівник Валентина Гузь). Фільм був представлений на обласному етапі Всеукраїнського фестивалю “В об’єктиві натураліста”, де зайняв І місце в номінації “Кращий відеофільм”.


Перед початком показу відбулося нагородження юних творців відеофільму грамотами “ЦЕНТУМ”, а по закінченню перед присутніми в залі виступили творчі колективи міста, які, до речі, стали героями стрічки. Глядачі побачили виступ дитячого ансамблю бандуристів Центру кобзарського мистецтва (керівник Ганжа Алла Костянтинівна), виконавців стародавніх козацьких пісень – народного фольклорно-етнографічного гурта “Криниця” (керівник Карапиш Катерина Іванівна). Дуже сподобалися і співи дитячого ансамблю “Криниченька” – колективу-супутника легендарного гурту. З 2016 року “Криниця” є носієм елементу нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, до якої віднесені і козацькі пісні Дніпропетровщини.


Захід відвідала також знімальна група Дніпровського телеканалу ТРК D1, яка не тільки фіксувала його події, а працювала над сюжетом про творчий процес створення фільму “Легенди міста” та про його талановитих авторів – вихованців “ЦЕНТУМ” Дніпровської районної ради та клубу “Кіномультик” МБК ім. Т.Г.Шевченка міста Підгородне.


Олена Аулова, керівник гуртка

ЦЕНТУМ Дніпровської районної ради

 


Зйомка сюжету про творчий процес створення фільму “Легенди міста”

 


Відбулося нагородження юних творців вiдеофiльму грамотами “ЦЕНТУМ”

 


Захід проведений КЗ “ЦЕНТУМ” та МДК м. Підгородне

 


Юні автори фільму – переможці обласного етапу фестивалю

 


Виконавці стародавніх козацьких пісень –

народний фольклорно-етнографічний гурт “Криниця”

 


Виступ дитячого колективу “Криниченька”

 


Захід відвідала знімальна група ТРК D1