Участь у XIII Всеукраїнському
експедиційно-польовому зборі команд юних екологів


З метою активізації роботи з учнівською молоддю щодо вирішення екологічних і природоохоронних проблем, залучення її до активної природоохоронної діяльності, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи у Сумській області на базі національного природного парку “Гетьманський” 03 – 07 червня 2019 року проводився XIII Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів за темою “Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій”.


Від Дніпропетровської області участь у заході взяла команда комунального закладу “Слобожанський навчально-виховний комплекс № 1 “Загальноосвітня багатопрофільна школа ІІ-ІІІ ступенів - Центр позашкільної освіти” Слобожанської селищної ради у складі:
- Горбатенка Артема, учня 8 класу;
- Пуші Іллі, учня 9 класу;
- Погорілої Дар’ї, учениці 9 класу.


Очолила команду вчитель біології Слобожанського НВК № 1 Оліфер Катерина Володимирівна.


Організатором участі команди від Дніпропетровської області у заході виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан).


Вся експедиційна робота проходила на базі природних територій та об’єктів природно-заповідного фонду.


Програма збору складалася з багатьох конкурсних заходів, серед яких звіти–презентації команд про проведені експедиції, польові практики на природоохоронних територіях своєї області, презентація результатів польових досліджень з теми “Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій” та практичних занять на теми: “Оцінка запасів Карбону у фітомасі”, “Оцінка екологічного стану водойм за макрозообентосом”, “Картування біотопів”.


Під час цих заходів наші учасники поповнили свої практичні навички та почерпнули нові ідеї для своєї подальшої дослідницької роботи.


Для учасників збору були організовані цікаві екскурсії:
- до Гетьманського національного природного парку на тему “Гетьманський національний природний парк – осередок збереження біорізноманіття Лівобережного лісостепу”;
- “Вулицями старого міста”;
- “Суми – місто над Пслом”;
- “Стежками ботанічного саду “Юннатівський”;

- до пам’ятки архітектури XVIII cтоліття садиби-манежу “Круглий двір”.


Виконання програми експедиційно-польового збору забезпечили:
- Яковенко Олександр Володимирович, директор Гетьманського національного природного парку;
- Панченко Сергій Михайлович, доктор біологічних наук, начальник наукового відділу Гетьманського національного природного парку;
- Кузьміна Тетяна Миколаївна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології Сумського державного університету;
- Скляр Олег Юрійович, науковий співробітник Гетьманського національного природного парку;
- Радченко Тамара Дмитрівна, завідувач відділу екології та охорони природи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України;
- Бойко Надія Федосіївна, методист комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю;
- Тихенко Лариса Володимирівна – кандидат педагогічних наук, директор комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.


У рамках заходу відбулося засідання круглого столу за участю керівників команд з теми “Виїзні форми екологічної освіти”, в якому Оліфер К.В. взяла активну участь та поділилася досвідом роботи.


За підсумками роботи даного заходу буде виданий збірник матеріалів з публікаціями виступів.


За результатами проведених досліджень під час польового екологічного практикуму на території Гетьманського національного природного парку, фотовиставки “Біорізноманіття природоохоронних територій свого регіону” та звітів-презентацій про проведені протягом року експедиції, походи, польові практики на природоохоронних територіях своєї області команда Дніпропетровщини отримала грамоту за активну участь.


Спів птахів, звуки природи, багатство рослинного і тваринного світу, історичні пам’ятки, мальовничі природні ландшафти – все це склало незабутнє враження у юних науковців.


Вчитель біології                                                                 К.В. ОЛІФЕР
Слобожанського НВК № 1

 


Відкриття ХІІІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів

(Перегляд фоторобіт “Біорізноманіття природоохоронних територій свого регіону”)

 


Звіти-презентації команд про проведені експедиції

 

  


Екскурсійна програма “Вулицями старого міста”. м. Суми

 


Гетьманський національний природний парк. Польові дослідження

 


Проведення групових практичних занять. “Картування біотопів”

 


Презентація результатів польових досліджень з теми

“Екологічний моніторинг біорізноманіття природоохоронних територій”

 


8. Екскурсія по місту Тростянець

 


Нагородження. Закриття експедиційно-польового збору команд юних екологів

 

    


Екскурсія “Стежками ботанічного саду “Юннатівський”.

Презентація діяльності Сумського міського центру

еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді