Інформація
комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр

дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради


З метою формування у дітей та учнівської молоді екологічного мислення та ґрунтовних екологічних знань, почуття національної гідності та патріотизму, розвитку співпраці з провідними установами природно-заповідного фонду України, використання елементів музейної педагогіки в освітньому процесі з 10 по 13 вересня 2019 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф. Педан), була проведена обласна еколого-краєзнавча експедиція на базі біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е.Фальц-Фейна. В експедиції брали участь 16 юннатів Дніпропетровщини – переможці обласних та всеукраїнських конкурсів з м.м. Дніпра, Павлограда, Дніпровського району, Слобожанської селищної ради.


Заповідник “Асканія Нова” – науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України, державний заповідник, заснований в 1898 році Фрідріхом Фальц-Фейном, розташований біля смт. Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області (звідки й колишня назва заповідника — “Чаплі”).


Назву місцевості дав один з її попередніх власників — герцог Фрідріх Фердинанд Ангальт-Кетен-Плесський у 1841 році на честь маєтку Асканії в Німеччині.


Площа заповідника становить 33 307,6 га, з них 11 054 га — “абсолютно заповідна” степова зона. Асканійський степ вважається типчаково-ковиловим. У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут ростуть 478 вищих рослин. У заповіднику виявлено 6 видів судинних рослин з Червоного списку МСОП, 9 видів з Європейської червоної книги, 20 з Червоної книги України. 2 з Додатку І Бернської конвенції (разом — 26 видів).


Діти мали можливість ознайомитися з одним із найстаріших заповідних куточків України — біосферним заповідником світового рівня. Вони побачили унікальний незайманий степ, взяли участь у ретрофотосафарі, відвідали зоопарк та дендропарк.


Юннати дізналися багато нового про червонокнижних тварин, що мешкають на території заповідника, як то: дикі коні Пржевальського, антилопи Канна, антилопи Гну, бізони, різні види зебр тощо.


Розповідь екскурсовода про історію створення заповідника та  дендропарку, який є зеленою перлиною серед безкрайніх степів Херсонщини, дуже зацікавила юннатів. Не залишилися поза увагою і мешканці зоопарку, яких діти годували жолудями, зібраними на території дендропарку.
Години спілкування з науковцями, спогади про чарівні степові краєвиди рідної України та її мешканців надовго залишаться у серцях юннатів.


Керівник гуртка
комунального закладу освіти
“Обласний еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”
Лапіна О.П.

 


Учасники експедиції

 


Ретрофото-сафарі

 


Подорож до дендропарку

 


Чудові краєвиди дендропарку

 


Ласощі для коня Пржевальского

 


Антилопа Канна з юннатами

 


Юннатівські улюбленці

 


До нових зустрічей, Асканіє-Ново!