Участь у Всеукраїнському конкурсі
з флористики та фітодизайну


З метою активізації роботи з флористики та фітодизайну з 17 по 19 вересня 2019 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (далі – НЕНЦ) був проведений фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну закладів загальної середньої та позашкільної освіти “Осінній розмай” (далі – Конкурс). Попередньо відбувся І відбірковий (заочний) етап, де юннати представили свій проект та опис роботи.


У Конкурсі взяли участь 12 команд з таких областей України: Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Чернігівська, Полтавська, Харківська, Рівненська, Кіровоградська, Сумська, Івано-Франківська, Одеська та Луганська.


Дніпропетровську область представляли вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) у складі: Кіжло Софії, Кондратьєвої Дар’ї, вихованок гуртка “Флористика”, учениць 10 класу, Шевчук Маргарити, вихованки гуртка “Юні квітникарі”, учениці 7 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Сазанська Г.О.). Керівник команди: Положій Л.В., керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”. Учасники змагалися в двох номінаціях: “Квіткові килими” та “Флористична архітектура”.


Програмою заходу було передбачено:
- конкурс на виготовлення квіткових килимів та флористичних скульптур;
- творчий захист представлених робіт;
- відвідування майстер-класів з флористики;
- ознайомлення з роботами флористів - учасників виставки.


Команда КЗО “ОЕНЦДУМ” представила композицію “Осінь – глибини душі розмай”. Осінь – дійсно найкраща, найбарвистіша, найбагатша пора, яка не тільки сприяє підведенню підсумків року, що минає, а й свідчить, що минає ще один рік, а попереду – новий, з новими гранями і барвами. На килимі юннати виклали пісочний годинник, який символізує плин часу. Потік часу уявляється бурхливим і неоднорідним. Він складається з безлічі різних струмочків. Для юннатів – це праця, навчання, любов до рідного краю, природи, всього живого.


Для композиції були використані живі квіти: білі та жовті хризантеми, айстри, листя аспідістри; сухоцвіти: целозія, гортензія, суцвіття рудбекії, стебла бамбуку, колоски жита та пшениці; плоди грецького горіха, шипшини та калини, жолуді, квасоля, яблука карликової яблуні. Все це було зібрано на території дендропарку, навчально-дослідній земельній ділянці та в теплиці КЗО“ОЕНЦДУМ”. По тематиці були підібрані вірші, написаний сценарій.


Журі конкурсу у складі Олени Бутко, майстра-флориста міжнародного класу, директорки Фіто-Арт студії, Світлани Щербіни, флориста-декоратора Міжнародної академії флористики, працівників НЕНЦ сподобався творчий захист роботи. Вони відмітили, що робота виконана на високому художньому рівні, складна та цікава за змістом.


За результатами конкурсного змагання команду від Дніпропетровської області було нагороджено дипломом НЕНЦ за ІІ місце у номінації “Квіткові килими”.


Під час заходу юннати взяли участь у майстер-класі з флористики, який проводила Олена Бутко. Вона цікаво розповіла про те, як продовжити життя квітів, показала юннатам, як із живих квітів правильно сплести віночок, звернула увагу на особливості створення композицій на різні свята.


У вільний час юннати пройшлися центральними вулицями столиці та по Андріївському узвозі, відвідали експозицію, присвячену подіям в Іловайську, алею Героїв Небесної Сотні, побували на вулиці Інститутський, Майдані Незалежності.


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                          А.В. ІВАНУС


Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                 Л.В.ПОЛОЖІЙ

 


Моделювання квіткового килиму

 


Робота над композицією

 


Команда учасників конкурсу

 


Презентація квіткового килиму

 


Проведення майстер-класу

 


Фото з директором НЕНЦ Вербицьким В.В