Меню

Документи

“Майструємо разом”
Відкрите заняття гуртків та зустріч з ветеранами АТО


Вихованці гуртків КПНЗ “Центр еколого-натуралістичної творчости учнівської молоді” Дніпровської районної ради, що працюють на базі КЗ “Підгородненський НВК № 3”, провели захід, присвячений Дню захисника України. Таким заходом стало сумісне відкрите заняття гуртків “Юні друзі природи” і “Флористика та екодизайн”. Його підготували та провели керівники гуртків – Лідія Миколаївна Чеберячко, Ірина Миколаївна Алєксєєва, культорганізатор Центру Олена Андріївна Аулова та завідуюча організаційно-масовим відділом Оксана Вікторівна Дем’янова.На захід були запрошені ветерани АТО – боєць добровольчого підрозділу Владислав Кураленко та боєць 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України Владислав Сологуб.


Нібито звичайне гурткове заняття набуло святкової атмосфери завдяки зустрічі зі справжніми захисниками, які зі зброєю в руках захищали наш мир та спокій, комфорт та добробут ціною власного спокою та комфорту, добробуту та здоров’я.

 


Взагалі, зустріч відбувалася в невимушеній обстановці за “круглим столом” у вигляді неформальної бесіди, в ході якої бійці відповіли на запитання дітей та дорослих, розповіли про своїх бойових побратимів та про деякі епізоди служби на передовій, а ще про те, чому в буремні, тяжкі для країни часи вони добровільно вирішили піти воювати, залишивши свої родини та мирні професії менеджера по продажам та спеціаліста з ІT- технологій.


Знову повернутися до мирного життя одного з бійців змусило тяжке поранення, а іншого – відвід добровольчих підрозділів від лінії зіткнення. Але і зараз вони приймають активну участь в діяльності громадських організацій та у волонтерському русі.
Найбільш цікавою для учнів стала друга частина заходу, коли один з ветеранів (Владислав Кураленко) поділився с присутніми своїм новим захопленням – досить несподіваним для чоловіка, а тим більш для бійця.
Після повернення з фронту Владислав змінив рушницю на … голку з ниткою і почав вишивати бісером. Цій нібито жіночій справі його навчила дружина – майстриня з вишивки бісером та стрічками. І зараз вчорашній боєць захоплено і дуже майстерно вишиває сорочки та рушники, сумочки, клатчі та незвичайні новорічні іграшки.
Діти з цікавістю передивилися фотографії незвичайних крафтових виробів, зроблених в родинній майстерні Владислава Кураленко і його дружини,та продемонстрували ветеранам власні вироби, змайстровані ними на заняттях гуртка “Флористика та екодизайн” під керівництвом Ірини Миколаївни Алєксєєвої.
Саме напередодні гуртківці власноруч зробили для бійців сувеніри та квіткові композиції, якими вони привітали гостей зі святом та подякували за їх важку і небезпечну працю.
Логічним, але трохи неочікуваним продовженням зустрічі став майстер-клас, який провів для гуртківців ветеран.
Під керівництвом Владислава діти змайстрували фетрові вироби патріотичного змісту, які будуть для них наочним спогадом про святкову зустріч.
На згадку всім учасникам відкритого заняття-зустрічі залишиться і сумісна загальна фотографія, зроблена наприкінці заходу, а ще – гарний настрій та теплі почуття.


Олена Аулова, культорганізатор КПНЗ ЦЕНТУМ
Дніпровської районної ради